MiPow M3 Pro jsou slušná sluchátka za málo peněz

Sluchátka MiPow M3 Pro se řadí k tomu nejlepšímu, co vám může výrobce MiPow v oblasti audio sluchátek nabídnout. Jejich cena vás přitom nijak nezruinuje.

Model M3 Pro je to nejlepší, co můžete od společnosti MiPow v oblasti náhlavních Bluetooth sluchátek mít. Výrobce dále prodává levnější sluchátka M3, která jsou rovněž náhlavní, a také špuntová sluchátka Voxtube 800 a Voxtube 600.

 

Obsah balení

MiPow M3 Pro dorazila ve stylové, průhledné a plastové krabici, ve které jsou sluchátka vidět na první pohled. Po vybalení sluchátek dále naleznete jen menší bílou krabičku, ve které je potřebná kabeláž a celkem hezký ochranný pytlíček, kam lze sluchátka schovat. Co se kabelů týče, tak zde nalezete kabel USB na microUSB (tímto se sluchátka dobíjí), a také jack-to-jack kabel pro případ, že vám dojde na cestách baterie. Popravdě, moc jsem nepochopil, proč výrobce přidává ke sluchátkům tento kabel, protože již samotná sluchátka obsahují skrytý 3,5 mm jack kabel – o tom ale později.

MiPow

M3 Pro je to nejlepší, co můžete od společnosti MiPow v oblasti náhlavních Bluetooth sluchátek mít.

A teď něco k technickým vlastnostem sluchátek. Sluchátka jsou samozřejmě bezdrátová a k zařízení se připojují pomocí Bluetooth. Není to ale nutné a pokud vám vyhovuje kabel, lze použít i ten. Dále zde naleznete mikrofon pro hlasové hovory, reproduktor s frekvenčním rozsahem 20 Hz – 20 kHz a citlivost 118 dB.

Hmotnost se zastavila na 265 g, což je mimochodem velice dobré číslo a sluchátka na hlavně skoro necítíte. Sluchátka také disponují ovládacím centrem, které je umístěno na pravém sluchátku a pomocí něj lze ovládat hlasitost, přeskakovat písničky atd. Baterie vydrží přehrávat písničky až po dobu 15 hodin.


MiPow je poměrně mladá společnost, která ale rychle dobývá svět a to zejména díky hromadě příslušenství, které pro chytré telefony a domácnosti vyrábí. Společnost má aktuálně pobočky v mnoha zemích světa, včetně USA, Spojeného království, Japonska, Číny a dalších. Pokud jste se někdy zamýšleli nad tím, jak vznikl název, tak na stránkách společnosti se toho lze dopátrat. „Mi“ je zkratka pro myself, což znamená v překladu já a „Pow“ je zkratka pro power, v překladu síla.


M3 Pro v praxi

Sluchátka jsou velice lehká a na hlavě je téměř neucítíte. Materiál, ze kterého je vyrobena jejich měkčená část, je na dotyk velice příjemný a zřejmě se jedná o napodobeninu kůže. Sluchátka jsou celkem robustní, a tak vidím používání spíše na doma, něž na ven. Osobně mám celkem velkou hlavu a sluchátka mi držela na nejmenší velikost jen tak tak. Upřímně si neumím představit člověka s tak obří hlavou, který by si konstrukci sluchátek vytáhl na maximum a sluchátka mu pevně držela.

M3 Pro připojíte ke svému telefonu, tabletu či počítači pomocí technologie Bluetooth nebo 3,5 mm jack kabelem, který je skrytý v jednom ze sluchátek. To je velice dobrý nápad a nikde jinde jsem podobné řešení neviděl. Pokud vám tedy časem dojde baterie (sluchátka vydrží 15 hodin přehrávání) a vy budete chtít stále poslouchat, lze ze sluchátka vyrolovat 3,5 mm kabel.

MiPow

Na pravém sluchátku je také umístěn ovládací panel, kterým lze ovládat hlasitost, přeskakovat písničky, či přijmout hovor. Vše je velice intuitivní a rychle si zvyknete. Bohužel, informace o stavu baterie vám sluchátka nijak nesdělí, ale pokud disponujete zařízením s iOS 10 nebo 11, uvidíte stav baterie ve widgetu stejně, jako například baterii sluchátek AirPods či Apple Watch.

MiPow

Co se kvality přehrávané hudby týče, tak sluchátka hrají opravdu pěkně, ale při některých písničkách se mi zdálo, jakoby šel zvuk přes nějakou stěnu. U dalších tomu ale tak nebylo a zvukový projev je, myslím si, dobrý. Basy jsou silné a celkem věrohodné, ve výškách mají sluchátka rezervu.

Na trhu naleznete určitě lepší audio sluchátka, ale také zcela jistě horší. MiPow M3 Pro tak nijak nevybočují z řady a jsou to zkrátka průměrná sluchátka pro průměrného člověka, který sluchátka použije jen občas na přehrání písniček, občas zase na film atd. Extrémního audiofila tak sluchátka zřejmě nijak nepotěší, ale to se od nich asi ani nečeká.

 

Profesionální sluchátka?

Sluchátka nedisponují aktivním potlačováním okolního hluku. To jsem popravdě moc nepochopil, a pokud si budete chtít hledat informace o těchto sluchátkách, tak se téměř všude dočtete, že se jsou určena pro profesionální použití. Na to, že je to vlajková loď firmy MiPow, tak nic moc.

To je tedy má první výtka a MiPow by se zde mohlo rozhodně zlepšit. Na druhou stranu je materiál kolem uší vyroben z celkem kvalitního materiálu, který dobře izoluje a při poslechu vás tak budou rušit jen zvuky z bezprostřední vzdálenosti. Aktivnímu potlačení okolního hluku se to ale rovnat nemůže.

MiPow

Další výtku mám na přehrávaný zvuk při párování, nebo stlačení jakéhokoli tlačítka na ovládacím panelu na sluchátcích. Pokaždé se totiž přehraje informační zvuk, abyste věděli, že se něco děje. Na tom by nebylo nic moc špatného, ale zvuk je nesnesitelně silný a nedá se nijak ztlumit. Klidně by stačilo, aby byla hlasitost zvuku třetinová a bohatě by k danému účel posloužil.

V celku jsou ale sluchátka velice dobrá a rozhodně je mohu doporučit. Na hlavě nejsou téměř cítit, jsou z příjemného materiálu, vydrží až 15 hodin hraní a disponují také 3,5 mm kabelem. Sluchátka lze zakoupit za necelé 3 500 Kč a to je, myslím si, velice přijatelná cena na to, co od sluchátek dostanete.

Testovací kousek byl v černé barvě, pokud se vám ale nelíbí, můžete si koupit jiné barevné varianty a to například minimalistickou bílou, klasickou šedou nebo velice zajímavou béžovou barvou.

MiPow

 

Klady

  • Poměr cena/výkon
  • Použitý materiál
  • Výdrž

Zápory

  • Chybí noice-cancelling

Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu Easystore.cz

Název: MiPow M3 Pro

Cena: 3 498 Kč

Parametry: Bluetooth dosah až 10 metrů, 15 hodin přehrávání, frekvenční rozsah 20 Hz – 20 kHz, citlivost 118 dB, 3,5 mm jack, USB-A.

Kompatibilita: iOS a Android zařízení s podporou Bluetooth / 3,5 mm jack konektorem

Hmotnost: 265 g

Sluchátka MiPow M3 Pro se řadí k tomu nejlepšímu, co vám může výrobce MiPow v oblasti audio sluchátek nabídnout. Jejich cena vás přitom nijak nezruinuje. Model M3 Pro je to nejlepší, co můžete od společnosti MiPow v oblasti náhlavních Bluetooth sluchátek mít. Výrobce dále prodává levnější sluchátka M3, která jsou rovněž náhlavní, a také špuntová […]

Hodnocení

Design
Kvalita zpracování
Využití
Váha a rozměry
Cena

Výborný

Shrnutí : Hezká (bez)drátová sluchátka za přijatelnou cenu, která potěší průměrného posluchače a audiofila nenadchne.

User Rating: Be the first one !
88


Kam dál?