iOS

Migrace iPhonu dostává v iOS 12.4 novou možnost. Jak funguje a pro koho je určená

Další zjednodušení už tak skvělých možností pro rychlý přenos dat z dosluhujícího zařízení na nové. Tohle se Applu povedlo!


Migrace iPhonu dostala v iOS 12.4 vylepšení. Další aktualizaci operačního systému pro iOS zařízení vydal Apple teprve před pár dny. Zapomeňte na iCloud.

Apple tento týden vydal iOS 12.4, nejnovější verzi iOS 12, která je k dispozici pro telefony iPhone a tablety iPad. Jednou z nových funkcí v systému iOS 12.4 je další možnost, jak přenést data ze starého zařízení na nové. Migrace iPhonu už může používat pro přenos dat čistě jen samotná zařízení a nespoléhá na iTunes v počítači nebo iCloud.

V posledních letech si Apple pro uživatele připravil velmi jednoduché možnosti, jak přenést data ze starého na nový iPhone. S iOS 12.4 se ještě vše zjednodušuje. Tak, jak je většina z nás zvyklých, použije Rychlý start, který zajistí bezdrátové propojení obou zařízení. Stačí jen, aby byla blízko sebe a pomocí Bluetooth a Wi-Fi se domluví.

Migrace iPhonu bez připojení k internetu

Když se propojí, objeví se dvě hlavní možnosti, jak přenést data. Buď Přenést z iPhonu nebo Stáhnout z iCloudu. Druhou všichni známe a vyžaduje pokud možno co nejrychlejší připojení k internetu, aby se data z iCloudu nestahovala moc dlouho. V neposlední řadě musíte mít nějaký ten prostor na iCloudu přikoupený, protože záloha iPhonu se většinou přes bezplatných 5 GB přehoupne. Když se podívám na svoje dva iPhony, tak jeden hlásí zálohu velkou 8,5 GB, druhý 7,6 GB.

Migrace iPhonu Přenos dat
DVě hlavní možnosti Rychlého startu pro migraci dat ze starého na nový iPhone v iOS 12.4

Velkou výhodou je i rychlejší přenos. Záleží samozřejmě na velikosti dat a samotných zařízeních, ale většinou bude tento přenos rychlejší než tomu bývalo z načítání zálohy z iCloudu. Stačí být jen na stejné Wi-Fi. Přenos by měl ale fungovat i bez připojení k místní síti, využije se Bluetooth. Což bude ale výrazně pomalejší.

Pokud byste nechtěli spoléhat na bezdrátový přenos dat, lze využít kabel. Do jednoho zařízení zapojíte Lightning/USB 3 adaptér a do něj pak nabíjecí Lightning kabel, druhý konec pochopitelně strčíte do druhého zařízení. Takto se budou přenášet data po kabelu.

Zdroj