Microsoft představil Surface Pro s fantastickou výdrží baterie

Microsoft před pár dny představil nejnovější generaci svého notebooku, Surface Pro. Jedná se tedy o nástupce staršího Surface Pro 4.

Na první pohled se zařízení od své předešlé generace nijak nezměnilo. Rozměry, hmotnost a dokonce ani design se prakticky nijak nezměnil.

Displej má úhlopříčku 12,3″ s poměrem stran 3:2 a rozlišením 2736 x 1824 pixelů. Uvnitř zařízení tiká procesor sedmé generace Intel Core „Kaby Lake“, respektive v případě základního modelu Core m3.

Co se konfigurace týče, tak zde si může zákazník vybrat od 4 do 16 GB RAM a od 128 GB do 1 TB SSD. Zajímavá jsou čísla ohledně výdrže baterie, která by měla vydržet až neuvěřitelných 13,5 hodiny. To je velice solidní číslo a uvidíme jen postupem času, zda je to pravda, nebo pouze „papírová“ hodnota.

 

Vylepšen byl také Surface Pen, který se bude nově za 99 amerických dolarů prodávat zvlášť. Chytrý stylus má velice dobrou odezvu 21 ms a 4096 úrovní rozeznání přítlaku. Pozitivní je také podpora rozeznání náklonu pera.

Microsoft Surface Pro

 

Ceny startují na 949 eurech, tj. cca 25 000 Kč. Pokud ale chcete to nejlepší, co Microsoft nabízí, zaplatíte vysokých 3099 euro, tj. cca 82 000 Kč. Přepočet je pouze orientační a u nás si budeme muset k ceně připočíst ještě DPH a nějakou tu kačku.

Zdroj: Appleinsider.comKam dál?