Apple představil nový macOS High Sierra

Apple dnes na tradiční WWDC představil nový operační systém pro jablečné počítače, macOS High Sierra. Co přínáší nového a kdy bude k dispozici?

Nástupce aktuálního macOS Sierra se jmenuje celkem nečekaně, a to macOS High Sierra. Systém obsahuje mnoho novinek, a to zejména vylepšené Safari, které je o mnoho rychlejší a lépe se stará o vaše bezpečí, například při nakupování. Velice užitečná funkce také bude auto-play blocking, které zablokuje nečekané zvuky – například z reklam atd.

Kromě vylepšeného Safari jsme se také dočkali vylepšené aplikace Mail, která nyní podporuje Split-view a na monitoru zabírá o 35 % méně místa, tj. vše je efektivnější.

Nový macOS High Sierra je také o mnoho rychlejší při práci s daty (například kopírování velkých souborů). To vše díky novému souborovému systému, který se nazývá Apple File System (APFS). Důležitým „upgradem“ je také nová verze Metal 2, takže hry a obzvláště jejich grafické stránky budou na Macích ještě hezčí, než nyní.

Nesmíme také zapomenout na vylepšenou aplikaci Fotky, ve které je snazší orientace a hledání specifických fotek. Vývojářská verze je k dispozici již dnes, verze pro veřejnost bude uvolněna na podzim 2017.Kam dál?