Seznam přání: Jaký by měl být macOS 10.13?

Apple už za pár dní představí své nové verze operačních systémů iOS, watchOS, tvOS a macOS. V dnešním článku se podíváme, co bychom si přáli od posledního zmíněného.

Aktuální macOS 10.12.5 je zcela jistě velice dobře odladěný systém a v posledních aktualizacích jsme se dočkali nových, užitečných funkcí, jako například Night Shift.

macOS 10.13

Co bychom si ale přáli od budoucí verze systému pro jablečné počítače?

Podpora HomeKit

Pokud máte doma nějaké chytré příslušenství s podporou HomeKit, například chytrou žárovku, lze ji ovládat pouze v iPhonu, respektive v iOS zařízení. Mnoho uživatelů by ale jistě přivítalo možnost ovládání žárovek a dalšího chytrého příslušenství z počítače.

Aplikace Zdraví

Nebylo by krásné monitorovat své zdraví a sportovní výkony také z počítačů? Aktuálně je aplikace k dispozici pouze pro iOS a Apple Watch.

Více docků aplikací

Mnoho uživatelů používá dva monitory a režim více displejů. Bylo by velice příjemné, kdyby na každém monitoru mohl být jiný dock s aplikacemi.

Podpora iPadů jako externího monitoru

Znáte aplikaci Duet Display? Něco podobného by mohl Apple integrovat do svých systémů. Například velký iPad Pro by zastal roli externího monitoru k Macu velice dobře.

Facetime Picture-in-picture

Systém macOS Sierra přinesl podporu přehrávání videa v malém plovoucím okně (picture-in-picture). Z nějakého důvodu ale tato funkce nefunguje na Facetime hovory. Pokud by Apple tuto podporu přidal, telefonování přes Facetime by bylo mnohem příjemnější.

Vylepšené iMessage

Verze iMessage pro iOS podporuje od iOS 10 velké množství „nálepek“ a všemožných animací. Všechny tyto „vychytávky“ ale plně nepodporují macOS a uživatel je tak velice omezen.

Co byste si přáli od nového macOS 10.13 vy? Napište nám do komentářů!

Zdroj: Macrumors.comKam dál?