Mac

MacBook Pro s Touch Barem a záchrana dat


MacBook Pro s Touch Barem obsahuje skrytý konektor. Ten se nalézá přímo na SSD disku a dal by se považovat za záhadu. K čemu asi slouží?

Na výměnu poškozených komponent u nového MacBooku Pro zapomeňte. Při jeho rozebrání serverem iFixit došlo totiž k zajímavému odhalení, které není zrovna potěšující. Většina součástek společně s SSD diskem a pamětí RAM jsou připájeny k základní desce. Nelze tedy při poškození provést jejich snadnou výměnu.

V okamžiku, kdy se na základní desce něco pokazí, získáte novou. S tímto faktem se však pojí jedna zásadní otázka. Jak zachránit data? Dříve to bylo snadné. Vyjmul se SSD disk, připojil se k PC, nebo se rovnou namontoval do druhého MacBooku, a dále nebylo co řešit. Co teď?

 

Pomůže servis

Při zálohování dat z MacBooku Pro s Touch Barem budete muset navštívit servis. Tam mají speciální zařízení sestrojené přímo k tomuto účelu. To se skládá z hlavní základny, napájení a USB-C kabelu. Poškozený MacBook technici rozeberou. Vymontují z něj základní desku a vloží ji do specializovaného zařízení na přenos dat. USB-C kabelem tento přístroj propojí s novým MacBookem, do kterého chtějí data z SSD dostat. Pak už jen přístroj zapojí do elektřiny.

MacBook Pro s Touch Barem SSD

Data z SSD disku by se měla úspěšně převést do nového MacBooku, a vy tak o nic nepřijdete. Když bude poškozený notebook ještě v záruce, není asi co řešit. Tento úkon bude samozřejmě zdarma. Po vypršení záruční lhůty si za něj pravděpodobně zaplatíte. Kolik, to zatím není pevně stanoveno. Podstatné ovšem je, že existuje přijatelné řešení, jak data neztratit nadobro.

Zdroj: 9to5mac.com