Applu unikly fotografie nových MacBooků Pro, Magic Toolbar potvrzen!

Nový operační systém macOS Sierra, který dostal aktualizaci 10.12.1, prozradil nové MacBooky Pro. Ty budou představeny teprve zítra.

Operační systém totiž obsahuje skrytí obrázky zachycující použití Apple Pay na novém stroji. Ten bude obsahovat OLED pás ikon (Magic Toolbar) a pomocí něj uživatel zadá otisk prstu a potvrdí platbu. Už teď můžeme brát tyto fotografie jako potvrzení podoby MacBooku Pro, který bude oficiálně představen až zítra.

Touch ID i pro MacBook Pro

Na horním pásu je vidět vlevo tlačítko „Cancel“ a vpravo pak informace, že se jedná o Apple Pay a částka k ověření. Prst směřuje do pravého kraje, kde by měl být zabudovaný senzor na otisky prstů – Touch ID. Ten bude sloužit i jako propustka do celého systému a napodobí iPhony, ve kterých se princip ověření otiskem prstu využívá několik let.

Magic Toolbar MacBook Pro

Informace na OLED panelu se mění podle situace. Uvidíme, jaké aplikace půjdou přes tento nový způsob ovládat a zda dostanou hned na začátku vývojáři aplikací třetích stran přístup, aby mohli s Magic Toolbarem pracovat.

Kromě horního pásu jsou zřejmé reproduktory umístěné na okrajích stroje. Klávesnici nelze zatím odhadnout a spíše to vypadá, že bude stejná, jako ve 12palcovém MacBooku. U něj Apple použil novou technologii a klávesy mají velmi nízký zdvih.

Magic Toolbar MacBook Pro

Tloušťka zařízení nelze zatím z těchto fotografií určit. Mluví se o tom, že by měl být tenčí a ne jen nová klávesnice by Applu umožnila stroj připravit o pár milimetrů. Právě výška zavřeného MacBooku je mnohým trochu na obtíž a při porovnání s 12palcovým MacBookem nebo MacBookem Air působí lehce zastarale.

Zůstane slot na SD karty?

Také konektory nejsou viditelné. Vsadil bych se ale, že se dočkáme určitě USB-C konektorů a ne jednoho. Konektor pro sluchátka a HDMI by mělo také zůstat. Nejistá je přítomnost slotu na SD karty.

Apple oznámí nový MacBook Pro už zítra ve čtvrtek v 19:00 našeho času. Kromě něj bychom měli vidět aktualizovaný MacBook Air a možná i další inovované produkty. Appliště bude celou událost přenášet textovým on-line přepisem.

Zdroj: Macrumors.comKam dál?