Mac

První testy ukazují, že SSD v nových MacBoocích Pro jsou nejrychlejší v historii


Apple osadil nové MacBooky Pro nejrychlejšími SSD ve své historii. Při čtení dat jsou skutečně až dvakrát rychlejší než předchozí modely.

Kalifornská společnost tvrdí, že rychlost práce s daty u nových MacBooků Pro je až dvojnásobná oproti loňským verzím stroje. První ostré testy skutečně ukazují, že Apple nelže. Přičemž obě velikosti strojů budou v těchto parametrech na stejné úrovni.

Testováno bylo na různě velkých souborech. Na obrázku můžete vidět, že čím byl soubor větší, tím se navyšovala rychlost čtení. Naopak rychlost zápisu těchto souborů se se vzrůstající velikostí spíše snižovala.

SSD MacBook Pro

Rozhraní PCI-e, na kterém jsou SSD úložiště osazena, nabízí čtení až 3,1 GB/s a zápis pak 2,2 GB/s. Společnost OWC, která se zabývá také zařízeními pro ukládání dat, zjistila velmi podobné hodnoty u 13palcového nejnovějšího modelu.

Předchozí MacBook Pro, který byl uveden v březnu loňského roku, dosahoval 1,5 GB/s při čtení a 1,3 GB/s při zápisu.

Práce se smíšenými soubory je pomalejší

Při jiném testu se web Laptopmag zaměřil na kopírování různých souborů najednou. Je to rozhodně častější jev, a když už kopírujete velká data, činíte tak po více souborech. V tomto případě dosahovala rychlost přenosu kolem 500 MB/s. U stejného testu se konkurenční Dell XPS 13 tolik nevytáhl a předvedl výkon 340 MB/s.

Velmi rychlé SSD úložiště tak trochu kompenzuje uživatelům spíše negativa s operační pamětí. Ta nelze navýšit na více než 16 GB. V případě profesionálního stroje, který vám má pár let vydržet, to může být problém. Pokud se operační paměť zaplní, její úlohu převezme SSD jednotka, a ta díky své rychlosti dokáže nedostatek RAM částečně nahradit.

Modely s Touch Barem, které jsou zatím stále jen na objednání s několikatýdenní lhůtou dodání, ještě testované nebyly. Lze ale očekávat, že dosáhnou velmi podobných výsledků.

 

Zdroj: Appleinsider.com