Marketingový ředitel Applu, Phil Schiller, se nechal slyšet, že nejnovější MacBook Pro si objednalo nejvíce uživatelů v historii firmy.
V rozhovoru s jedním z hlavních představitelů americké společnosti se zmiňovala filozofie mezi zachováním iOS a macOS, rekordní prodeje a první reakce široké veřejnosti na nové stroje.
Schiller se zajímal o komentáře uživatelů, které přišly bezprostředně po představení nových MacBooků Pro. Ty někdy nebyly moc lichotivé. Přesto je bere s nadhledem a říká, že nikdy neviděl žádný produkt, který by si to alespoň od části veřejnosti neschytal. Mnoho věcí vyvolalo u nových strojů vášnivé debaty. Ať už cena, maximálně 16 GB RAM nebo osazení jediným typem portů.
Hlavní marketingový mág se ale domnívá, že mnohé z obav budou rozprášeny, jakmile zákazníkovi MacBook Pro dorazí a on jej rozbalí. Zároveň prohlásil, že bylo uskutečněno nejvíce objednávek MacBooku Pro v historii Apple Online Storu. To je poměrně překvapivá zpráva.
Znovu zdůraznil správnost rozhodnutí v tom, jak postavili nový MacBook Pro a co do něj dali. Opět se tak zřejmě potvrdí, že Apple je firma, která ví, co lidé potřebují ještě dříve, než to oni sami chtějí. Přesto se někteří uživatelé budou nadále bránit a považovat MacBook Pro představený v tomto roce za špatný stroj.
macOS a iOS
Rozhovor pokračoval na téma operačních systémů iOS a macOS. Prý oba systémy zůstanou rozdělené a Apple neuvažuje v dohledné době o jejich spojení. iPhone a iPad potřebují dotykové rozhraní, a to se zřejmě v případě počítačů Mac v následujícíh letech nevyskytne. Navíc v době, kdy kalifornský gigant představil MacBook s dotykovým panelem nad klávesnicí – Touch Bar.
Poté se ještě Phil Schiller vyjádřil o nepohodlnosti ovládání displeje na noteboocích, které často představuje konkurence. Ohodnotil jej jako nepohodlné a má s ním špatné zkušenosti. Proto bude i nadále dominovat Macům myš nebo trackpad.
Interview směřovalo na výbavu aktuálního MacBooku Pro. Ten byl osekán o spoustu běžných portů, a třeba takový slot pro SD kartu je prý už překonán. Apple o něm uvažuje jako o staré možnosti propojení. Tlačí tak opět na bezdrátové propojení. Většina nově představených zrcadlovek má dnes volbu Wi-Fi spojení.
Naopak ponechání 3,5mm jack konektoru pro sluchátka je prý hlavně pro profesionály, kteří potřebují propojit své audio zařízení se strojem a nemají možnost řešit toto spojení jinak.
Zdroj: Appleinsider.com














