Apple aktualizuje MacBooky na WWDC, možná i MacBook Air

Mluví se o tom, že 5. června na WWDC 2017 chce Apple ukázat aktualizovanou řadu MacBooku Pro a Air. Zrychlí hlavně procesory.

Procesory v MacBoocích jsou už nějaký ten pátek od Intelu – největšího výrobce těchto komponent. Tomu nedávno unikl slide z prezentace, kde je naznačeno, jak bude v budoucnu postupovat. Psali jsme o tom článek a termínově vše vychází. Pokud by se ale toto nestihlo, stejně může dojít k vylepšení.

 

MacBook Pro s Kaby Lake procesory

Řada MacBooků Pro by údajně měla dostat procesory Kaby Lake. Ty už jsou nějakou dobu na trhu a současná generace využívá Skylake architekturu. Další vylepšení se neočekávají. I když se ještě hovoří o integraci nízkoenergetického ARM čipu, který by sloužil jako výpočetní jednotka pro méně náročné operace. MacBook Pro by tak obsahoval 2 procesory a každý by byl schopný využít k rozdílným činnostem.

WWDC 2017, MacBook Air, MacBook Pro

Podobného vylepšení by měl doznat i 12palcový MacBook. Ten už jedno oživení zažil a po uvedení 10. dubna 2015 následoval přechod z procesorů Broadwell právě na Skylake. A to zhruba rok poté – 19. dubna 2016. Kromě toho se zvedla rychlost operační paměti a vylepšil se grafický čip.

 

MacBook Air opět na scéně?

Legendární MacBook Air byl naposledy aktualizován v březnu 2015 a stále se jedná o velmi použitelné zařízení. I když novinky jako USB-C konektory nebo Retina displej neobsahuje. Z hlediska ceny je to zajímavý produkt a Apple by aktualizací určitě udělal radost nejednomu uživateli.

Americká společnost v tomto roce zatím nic, kromě nového iPadu neukázala a i v tomto případě šlo spíše o znovuuvedení. iPad totiž neobsahuje žádné nové technologie ani design a cílí na méně movité zákazníky.

Konference WWDC se má v tomto roce soustředit hlavně na uvedení nových operačních systémů MacOS, iOS, tvOS a watchOS. A ačkoliv se obvykle na této akci hardware neukazuje, může Apple udělat výjimku.

Zdroj: Appleinsider.comKam dál?