iPhone

Apple v příštím roce nabídne levný iPhone 8 se stejným displejem

Nástupce iPhonu SE zřejmě už nebude, zastoupit by ho mohl inovovaný iPhone 8


Levný iPhone 8 se chystá na trh v roce 2020. Tak, jako Apple v minulosti nabízel menší a levnější iPhone SE, by mohl v příštím roce uvést inovovaný iPhone 8.

Počátkem příštího roku se má objevit nový 4,7palcový iPhone a zřejmě bude vycházet z iPhonu 8. Dočká se akorát inovace vnitřku a zřejmě dostane procesor Apple A13. K dispozici má být pouze ve 128GB verzi.

Levný iPhone 8 zase tak levný nebude

Jestli ale čekáte, že se jeho cena smrskne třeba na polovinu, tak to vás asi zklameme. Nebude se jednat o zastaralý model, možná bude jen trochu tak působit. Design zůstane stejný, komponenty se inovují. Počítat tak může opět s LCD displejem a jedním objektivem.

levný iPhone 8
Aktuální iPhone 8 v barevné variantě Space Gray

Vyrobeno bude údajně na 20 miliónů kusů a to linkou v tchaj-wanském Pegatronu. Zajímavostí je, že právě tato firma zaměstnává v České republice kolem 2500 pracovníků. Cena je odhadována na 649 amerických dolarů. Nyní dáte za iPhone 8 s 64GB pamětí 599 dolarů. U nás je základní cena 17 990 Kč, takže za novinku si u nás zaplatíme kolem 19 500 Kč.

iPhone SE o víkendu zaznamenal krátký návrat na scénu

Nejvyšší modely Applu iPhone XS a iPhone XS Max jsou stěžejním produktem společnosti, ale ta potřebuje konkurovat i v nižší cenové hladině. Například v Číně, kde mají pevnou pozici tamní značky Oppo a Vivo musí svádět tuhé bitvy.

Zdroj