Klávesnice z elektronického inkoustu u Macbooků? Možná dříve, než si myslíte

Apple si již od roku 2009 patentuje technologii elektronického inkoustu v klávesnici. Velice podobné zařízení již představilo Lenovo. Dočkáme se něčeho takového i od Applu?

Klávesnice z elektronického inkoustu by v praxi znamenala, že by se například mohly měnit znaky na různých klávesách dle potřeby (stříhání videa, změna jazyku klávesnice, smajlíci atd.). To teoreticky znamená, že by se mohl globálně prodávat jeden druh klávesnice a až při prvotním nastavení by se zvolila například abeceda, která se má zobrazit.

Macbook Pro

Něco podobného již představila čínská společnost Lenovo se svým Yoga Bookem. Číňani to ovšem pojali trochu jinak. Místo vložení elektronického inkoustu do všech kláves představili hned celou dotykovou plochu. Ta není pro dlouhodobější psaní zrovna ideální, ale jako ukázka toho, čeho jsou moderní technologie schopné, to postačí.

Apple si různé patenty týkající se e-Ink klávesnice nechává registrovat již od roku 2009. A právě před pár dny se na internetu objevily informace ohledně nového patentu. Z toho tedy plyne, že Apple možná něco chystá. Možná ale také ne a ve svých laboratořích jen testuje různé varianty klávesnic.

Lenovov Yoga BookDočkáme se v budoucnu Apple klávesnice či Macbooku s touto e-Ink klávesnicí?

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?