Mac

Keynote jistě přinese nový Mac mini. Podívejte se, jak by mohl vypadat


Keynote je tu už za chvíli. Pokud jste ale nedočkaví, podívejte se, jak možná bude vypadat Mac mini, Magic Keyboard nebo nový monitor Applu.

Po celých čtyřech letech, kdy Apple na svůj nejmenší a nejlevnější stolní počítač Mac mini nesáhl, se na připravované Apple Keynote čeká jeho velká aktualizace. Tento koncept ukazuje, jak by mohl vypadat. Designér Vikror Kadar jej pojmenoval jako Mac mini Pro, což je pro jeho zaměření poněkud zavádějící. Ale co se názvů produktů týče, u Applu už si po zkušenostech s iPhony Xs Max a XR nemůžete být dopředu ničím jisti.

Apple Keynote 2018

Tmavá barevná varianta Macu mini jistě sluší. Design tak kopíruje iMac Pro, který je však vyveden ve vesmírně šedé barvě, zde se opravdu jedná o ještě tmavší odstín. Z dostupných portů se nabízejí 4 porty Thunderbolt 3/USB-C, přítomny jsou ale i dva USB-A konektory. Nechybí třeba ani HDMI či 3,5mm jack konektor pro sluchátka.

Apple Keynote 2018

Apple Event představí nové iPady a s nimi vydá i iOS 12.1

 

Klávesnice, myš i monitor

Protože balení Macu mini neobsahuje žádné periférie, ukazuje koncept i je. Jedná se o černou klávesnici Magic Keyboard s Touch Barem známým z MacBooků Pro. Ta obsahuje i Touch ID, avšak koncept pak neobsahuje numerický blok. Ve stejném barevném provedení je ukázána i Magic Mouse 2.

Apple Keynote 2018

Aby byla sada kompletní je přítomen i monitor. Ten vychází z designu iMacu, takže obsahuje jeho charakteristickou nohu. Ta nicméně není příliš praktická, protože nejde polohovat na výšku. Rámeček displeje je pak možná až příliš široký. Jako komplet to ale vypadá velice efektně. Nicméně otázkou je, zda se vám podobná barevná kombinace vůbec líbí a jestli na vás nepůsobí poněkud depresivně.

Apple Event 2018

Keynote sledujte na našem webu

Konečnou podobu se dozvíme už dnes na Apple Keynote. Zůstaňte na stránkách Appliště naladěni, protože vám od 14:45 přineseme nejen živý video přenos, ale i ten textový. Následně se samozřejmě můžete těšit na množství článků, které vám všechny novinky patřičně přiblíží.

Zdroj: 9to5mac.com