BleskovkyiPadPříslušenství

Jony Ive věří, že Apple Pencil pomůže zapomenout na techniku


U příležitosti vydání iPadu Pro šéf designu společnosti Apple, Jony Ive, deníku Telegraph poodhalil zákulisí vzniku Apple Pencil.

Tento diskutabilní kousek příslušenství byl speciálně navržen kvůli novému iPadu Pro. Podle slov Jonyho Iva je cílem tohoto prvního stylusu z dílny cupertinské společnosti poskytnout uživateli nový rozměr práce na iPadu.

Jony Ive vychází z přesvědčení, že díky přirozenému pocitu simulujícímu práci s opravdovým psacím náčiním má člověk šanci zapomenout na to, že pracuje s technikou, a následně se tak lépe a hlouběji ponořit do procesu vlastní tvorby. Není proto žádným překvapením, že lidé z Ivova týmu po letech zkoušení různých způsobů, jak vytvářet poznámky a nákresy, se rozhodli používat iPad v kombinaci s Apple Pencil.

Jony Ive tuto kombinaci považuje za ještě lepší než klasický papír a tužku, protože Apple Pencil umožňuje vytvářet takové věci, které by v analogovém světě nikdy nebyly možné a přitom člověk není zbaven přirozeného pocitu, že píše opravdovou tužkou.

Jony Ive věří, že Apple Pencil pomůže zapomenout na techniku

Apple Pencil má i své nevýhody

Nevýhodou je, že i když si iPad Pro už můžete koupit, první objednávky Apple Pencil budou rozesílány přibližně až za tři nebo čtyři týdny.

A je pravda, že cena 99 dolarů se také rozhodně nedá započítat do plusů tohoto příslušenství.

Apple proto musí doufat, že majitele iPadu Pro přirozený způsob práce s Apple Pencil natolik přesvědčí, že si i na vzdory vysoké ceně, tento stylus koupí.

A co vy, plánujete si pořídit Apple Pencil i za tuto cenu?

Zdroj: MacRumors