JBL Reflect Response jsou skvěle ovladatelná bezdrátová sluchátka na sport

Chcete perfektně vyladěná bezdrátová sluchátka určená ke sportování? JBL Reflect Response taková jsou a jejich ovládání je prostě skvělé.

JBL se pohybuje ve světe audia už dlouho a jejich sluchátka se vyznačují vždy výborným zvukem. JBL Reflect Response nejsou výjimkou, ale přidávají ještě něco navíc. Dotykové ovládání je totiž na špičkové úrovni a všechny ostatní parametry přímo svádějí k tomu, abyste si je nejvíce užívali při sportování.

Výběr bezdrátových sluchátek není žádná sranda. V současnosti jich je na trhu opravdu mnoho a co někomu vyhovuje, jiný zase nesnese. Předem upozorňuji, že pokud nesportujete a vadí vám špuntové provedení, nebudou Reflect Response určené pro vás. V opačném případě ale rozhodně čtěte dál.

 

Praktické pouzdro a několik nástavců v různých velikostech

Balení produktu je vymazlené. Jinak to ani napsat nelze. Na krabici je dokonce vyznačená i závodní dráha s typickým vyznačením drah. Otevírání zajišťují magnety a po odklopení vrchního víka získáte pohled na uložená sluchátka a ilustrativní návod, jak používat jejich ovládání.

V krabici je ještě praktické látkové pouzdro, které krásně sluchátka pojme a nemusíte ani vyvíjet přehranou snahu je do pouzdra nacpat. Prostě přesně sedí. Nabíjení je řešeno pomocí kabelu s Micro USB zakončením. Potěší i náhradní nástavce. Těch je pro výměnu od každého typu rovná dvojice. Jinak řečeno, celkem dostanete 3 páry sportovních nástavců a 3 páry klasických.

Ovládání sluchátek je návykové. Jen se dotknete plochy vnější strany a vyvoláte akci. Každé sluchátko umí něco jiného. Posunout se na další skladbu nebo ji zastavit, nebylo nikdy jednodušší.

Díky plastovému pásu, který si umístíte za krk, se pohybuje výdrž baterie na jedno nabití na příjemných 10 hodinách. Nabíjecí kabel stačí zastrčit do tohoto pásu a LED dioda vám oznámí, že se začalo nabíjet. Myslel jsem, že mi bude za krkem pás vadit, ale není tomu tak. Naopak je to skvělé řešení. Při běhu nevadí, netahá za uši a máte pocit jistoty, že i kdyby sluchátka vypadla (což se sportovními nástavci ale není skoro možné), neztratí se.

JBL myslelo především na sportovce. Proto jsou veškeré materiály na produktu potu odolné. A navíc, když si půjdete třeba zaběhat za tmy, kabely vyvedené z plastového pásu budou svítit. Může za to jejich reflexní provedení.


Stručně o značce JBL

JBL je americká značka zaměřující se na audio elektroniku. Společnost byla založená v roce 1946 Jamesem Bulloughem Lansingem. Jejich primární produkty jsou reproduktory a další příslušenství k nim. JBL tvoří dvě nezávislé divize – JBL pro spotřebitele a JBL Professional. První z nich vyrábí audio zařízení pro spotřebitelský trh, zatímco druhá se zaměřuje na profesionální vybavení do studií, pro DJs nebo kinematografii.

Zdroj: Wikipedia.org


Ovládání nemá chybu

Vždy mi vadí, když bezdrátová sluchátka mají tlačítka a já na ně nevidím. Dokud byla umístěná na kabelu, ovládání je hračkou. Pokud se ale nachází na samotném sluchátku, musíte si zvyknout, kam přesně mačkat. JBL Reflect Response také nemají ovládání na kabelu, a bohudíky, že na plastovém pásu za krkem je jenom vypínací tlačítko. Veškeré ovládací funkce jsou na samotných sluchátkách. Ale vůbec to nevadí.

Na každém sluchátku je fotobuňka a neustále pozoruje, zda má čistý výhled, nebo jí stíníte. Pokud ji totiž prstem zakryjete, vyvolá se akce. Konkrétně je pravé sluchátko nastaveno při krátkém ťuknutí na pozastavení nebo opětovné spuštění skladby a příjímání hovorů. Když přes něj prstem přejedete, posune se přehrávání na další skladbu. Levé pak při dlouhém podržení prstu vypne nebo naopak zapne vůbec možnost ovládání a přejetím se dostanete na předcházejícíc skladbu.

 

Zvuk je dobrý, ale ekvalizér pomůže

Psát o kvalitě zvuku je ošemetné. Každému vyhovuje něco jiného a moje deformace sluchátky Etymotic, které do skladeb nepřidávají žádné basy, je zřejmá. Proto mi zvuk JBL Reflect Response úplně neseděl. Až ekvalizér pomohl a méně basů mi lahodilo více. Hlasitost je dobrá a při poloviční úrovni na iPhonu slyšíte tak akorát.

JBL Reflect Response

Gumové nástavce mohou zvuk hodně ovlivnit, ale spíše slouží k tomu, aby vám sluchátko přesně do ucha zapadlo a při aktivitě se pokud možno vůbec nehnulo. K tomu si JBL připravilo hned dva typy nástavců. Jedny jsou klasické špunty a vkládají se do zvukovodu. Druhé jsou sportovní a po vložení vyplní i vnější ucho. Výhodou je, že po nasazení druhých párů, se v uších ani nehnou a i kdybyste se doslova na hlavu postavili, drží.

Bluetooth propojení s přehrávačem je téměř okamžité a hlavně stabilně drží. Za celou dobu testování se mi nestalo, že by vypadlo nebo se jen na chvilku ztratilo. S cenou 4 390 Kč jsou tak JBL Reflect Response adekvátním aspirantem na použití při sportovních výkonech a s výdrží 10 hodin je můžete poslouchat klidně celý den.

 

JBL Reflect Fit přichází jako nástupce

Brzy ale přijde nová generace sluchátek a už teď jsem si je mohl vyzkoušet. Musím říct, že zvukově mi sedly více. Také se mi líbil materiál, který není tak lesklý a je příjemnější na dotek. Zásadní je, že zmizela možnost dotykového ovládání na sluchátkách a pro úpravu hlasitosti nebo přechod mezi skladbami musíte použít tlačítka na hlavovém pásu.

Co ale naopak přibylo a moc se mi líbí, je měření tepové frekvence. Ta je odečítána přímo z ucha a do sluchátek vám hlas říká, kolik je vaše aktuální tepovka. JBL slibuje spolupráci s nejpoužívanějšími aplikacemi jako Strava, Endomondo nebo Nike+ Run Club. Takže k aktivitě se přidá i graf s tepovkou.

Po vložení sluchátek do uší stačí dlouze stisknout tlačítko se srdcem na hlavovém pásu a hlas vám oznámí, že měření se aktivovalo. Pak řekne, že je nutný nějaký čas pro provedení kalibrace. Ta trvá kolem 10 sekund a když je hotova, opět dostanete hlasovou odezvu.

V balení je k dispozici několik velikostí nástavců, stejné pouzdro jako u předchozí generace a nabíjecí kabel zakončený Micro USB portem. Poslední odlišností od JBL Reflect Response jsou vibrace. Například u příchozího volání začnou špunty vibrovat. Výdrž baterie zůstává přibližně stejná a podobně to bude s cenou.

Klady

  • Ovládání
  • Plastový pás za krk
  • Výdrž baterie 10 hodin
  • 3 páry sportovních a klasických nástavců

Zápory

  • Zvuk je možná až moc přebasovaný

Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu JBL.cz

Název: Bezdrátová sportovní sluchátka JBL Reflect Response

Cena: 4 390 Kč

Parametry: dotykové ovládání, 10 hodin přehrávání zvuku, ergonomický pás na krk, odolné vůči potu, ergonomické nástavce do uší, reflexní kabely, bluetooth bezdrátový přenos, frekvenční odezva 10 kHz – 22 kHz

Kompatibilita: všechny zařízení s Bluetooth a profilem A2DP

Chcete perfektně vyladěná bezdrátová sluchátka určená ke sportování? JBL Reflect Response taková jsou a jejich ovládání je prostě skvělé. JBL se pohybuje ve světe audia už dlouho a jejich sluchátka se vyznačují vždy výborným zvukem. JBL Reflect Response nejsou výjimkou, ale přidávají ještě něco navíc. Dotykové ovládání je totiž na špičkové úrovni a všechny ostatní parametry přímo […]

Hodnocení

Kvalita zpracování
Zvuk
Váha a rozměry
Cena

Výborný!

Shrnutí : Perfektní sluchátka pro sport. Díky potu odolné konstrukci a skvělému dotykovému ovládání si je zamilujete. Příjemná je i 10hodinová výdrž na jedno nabití.

User Rating: Be the first one !
93


Kam dál?