JBL Pulse 3 hraje, svítí, voda mu nevadí a můžete si s ním i povídat

Bezdrátový reproduktor má hlavně umět dobře zahrát. JBL Pulse 3 ale zvládá i světelné efekty a vydrží ve vodě. Je to originál a stejný nenajdete.

JBL valí jeden bezdrátový reproduktor za druhým, ale to neznamená, že by zapomínalo na originalitu a všechny kusy byly stejné. Naopak. Pulse už ve své 3. generaci ukazuje, že je opravdovým unikátem, protože zvládá několik činností najednou a všechny na vysoké úrovni. Neznám totiž žádný jiný podobný produkt, který umožňuje takové světelné efekty. Sice to není to hlavní, co byste měli od zvukového zařízení čekat, ale prostě to potěší a návštěvy budou o něm hezky dlouho konverzovat.

 

JBL balí k reproduktoru stylově oranžové příslušenství

Značka JBL si zakládá na oranžové barvě ve svém logu. Proto se u reproduktorů vyskytuje převážně oranžový nabíjecí kabel. Pulse 3 ještě dostalo adaptér do elektrické zásuvky v tomto barevném provedení. Nabíjecí kabel je typu Micro USB, což je v tuto dobu klasika a stále čekáme na masovější rozšíření USB-C.

Adaptér je ale pěkně zpracovaný. Jedná se o krychličku s USB výstupem a lze tedy použít i univerzálně pro nabíjení jiných zařízení. Nabízí 2,3 A elektrického proudu, takže zvládne i rychleji nabít iPhone nebo bez problémů iPad. V krabici už jsou pak jen obvyklé tiskoviny s rychlým návodem a bezpečnostními pokyny.

Světelné efekty vás ani po chvilce neomrzí. Na výběr máte několik možností a lze si vytvořit i vlastní. To vše přes výborně zpracovanou aplikaci.

Vzhledem k větší baterii je nabíjení delší a budete nabíjet přiloženým adaptérem kolem 4 hodin do 100 %. Na druhou stranu, výdrž je 12 hodin, takže vám vydrží hrát celý den. Na noční party byste tedy museli trochu energie ušetřit nebo si večer vyhradit pár hodin na nabíjení. Když ale bude reproduktor stále na stejném místě a blízko zásuvka, může být pořád zapojený a dobíjet se.


Něco o značce JBL

JBL je americká značka zaměřující se na audio elektroniku. Společnost byla založená v roce 1946 Jamesem Bulloughem Lansingem. Jejich primární produkty jsou reproduktory a další příslušenství k nim. JBL tvoří dvě nezávislé divize – JBL pro spotřebitele a JBL Professional. První z nich vyrábí audio zařízení pro spotřebitelský trh, zatímco druhá se zaměřuje na profesionální vybavení do studií, pro DJs nebo kinematografii.

Zdroj: Wikipedia.org


Světelné efekty korespondují s přehrávanou hudbou

Na první pohled mě zaujala vrchní barevná část reproduktoru. Ale to asi každého. Ještě zajímavější je ale výběr světelných efektů a jejich souznění s hudbou. Přesně do rytmu doplňují reprodukci a opravdu hodně svítí do prostoru. Intenzitu osvětlení lze regulovat v aplikaci, kde se zobrazuje jednoduchý posuvník.

Pokud by vám nevyhovovalo 7 přednastavených efektů, lze si vytvořit i vlastní. Při tvorbě volíte mezi 9 různými směry pohybu světel a až 3 můžete kombinovat. Výběr se ihned promítne na reproduktoru. Mně samotnému ale stačilo to, co JBL do aplikace samo dalo.

 

Je vodotěsný a ani bazén ho tak nepřekvapí

Co mě překvapilo nejvíce, je vodotěsnost celého reproduktoru. Výrobce uvádí, že se jedná o stupeň krytí IPX 7. Na party tak klidně může skočit do bazénu i s vámi. Po vynoření ho jen usušíte a hraje dál.

Tlačítek na zadní straně v dolní části je poměrně dost, ale to je dobře. Nemusíte tak pořád vytahovat telefon a nikterak vám nevadí, protože nevyčuhují ven a jsou zapuštěná. Přesto se dají promáčknout, takže máte hmatovou odezvu. Od obligátního zapínacího tlačítka, bluetooth připojení a tlačítek hlasitosti jsou na těle ještě tlačítka pro změnu světelných efektů, zastavení nebo spuštění skladby a tlačítko pro funkci JBL Connect +.

Trojúhelníkovým tlačítkem ale nemusíte jen pozastavovat skladby, je programovatelné a lze nastavit i jako spouštěč hlasového asistenta. Se Siri je podporováno i Google Now. JBL Connect + pak dokáže propojit reproduktory podporující tuto funkci a ty pak hrají společně. Učinit tak můžete s modely od JBL Pulse 3, Pulse 2, Flip 4, Flip 3, Charge 3, Extreme a Boombox. Když byste měli dva stejné typy, například tedy dva JBL Pulse 3, lze nastavit stereo mód, kdy každý reproduktor se stará o jeden kanál reprodukce.

 

Hutný zvuk, který hraje po celém obvodu

Celkový výstupní výkon je roven 20 wattům. Je to opravdu dost a celou místnost ozvučí jako nic. Reprodukce ale probíhá do všech směrů, takže pokud postavíte vedle sebe dva podobně výkonné reproduktory a postavíte se před ně, JBL Pulse 3 může hrát méně hlasitě, zato do všech směrů. Když ho umístíte do středu pokoje, uděláte tak nejlépe.

Kvalita reprodukce je lehce nadprůměrná a očekávejte, že podobně velké reproduktory budou hrát možná i o trochu lépe. Může za to velká horní část se světelnými efekty, protože tam se samozřejmě reproduktory umístit nedají. Naleznete je tak pouze v dolní části. S váhou 960 gramů se nejedná o žádného drobečka.

Na druhou stranu se můžete spolehnout na basovou složku a hutný zvuk. Vespod a na horní straně jsou umístěné 40mm měniče a při zvýšené hlasitosti se pěkně pohupují. Na party nebo jako kulisa při práci je zvuk jako dělaný, ale doma v klidu bych si dokázal představit kvalitnější podání.

 

 

Klady

  • Světelné efekty v rytmu hudby
  • Vodotěsnost
  • Pěkně zpracovaná aplikace

Zápory

  • Větší rozměry reproduktoru

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti JBL.cz

Název: bezdrátový reproduktor JBL Pulse 3

Cena: 6 490 Kč

Parametry: Bluetooth verze: 4.2; Podpora: A2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6, HSP V1.2; Měnič: 3 x 40 mm; Výstupní výkon: 20 W; Frekvenční odezva: 65 Hz – 20 kHz; Odstup signálu od šumu: ≥80 dB; Typ baterie: Lítium-iónovo polymérová (3,7 V, 6000 mAh); Čas nabíjení baterie: 4.5 hodiny @ 5 V 2,3 A; Čas prehrávání hudby: až 12 hodín (mení sa podľa úrovne hlasitosti a audio obsahu); Výkon Bluetooth vysílače: 0 – 9 dBm; Frekvenční rozsah Bluetooth vysílače: 2.402 – 2.480 GHz; Modulace Bluetooth vysílače: GFSK, π/4-DQPSK, 8DPSK

Kompatibilita: veškerá zařízení podporující Bluetooth a profil A2DP

Rozměry: výška: 223 mm; šířka: 92 mm, hloubka: 92 mm; hmotnost: 960 g

Bezdrátový reproduktor má hlavně umět dobře zahrát. JBL Pulse 3 ale zvládá i světelné efekty a vydrží ve vodě. Je to originál a stejný nenajdete. JBL valí jeden bezdrátový reproduktor za druhým, ale to neznamená, že by zapomínalo na originalitu a všechny kusy byly stejné. Naopak. Pulse už ve své 3. generaci ukazuje, že je […]

Hodnocení

Kvalita zpracování
Zvuk
Váha a rozměry
Cena

Výborný

Shrnutí : JBL Pulse 3 je originální bezdrátový reproduktor se světelnými efekty. Je ideální volbou pro hravé posluchače, kteří chtějí hutný zvuk pro své party nebo si poslouchat oblíbenou hudbu při práci.

User Rating: Be the first one !
85


Kam dál?