PříslušenstvíRecenze

JBL Everest 710 hrají perfektně, bezdrátově a nabijete je během chvilky


Mohutná bezdrátová sluchátka JBL Everest 710 lehce složíte na cesty, nabijete během dvou hodin a vydrží hrát celý den. Unikátní funkce ShareMe pak umožní poslech i kamarádům.

JBL je známou značkou v oblasti audia a bezdrátových sluchátek nabízí celou řadu. Everest 710 poznáte na první pohled, protože se od většiny ostatních vzhledově liší. Jak vypadají mohutně, jsou kupodivu lehká a díky své konstrukci výborně skladná. Přiložené pouzdro je asi to nejlepší, které jsem kdy ke sluchátkům dostal. Přímo vybízí k dlouhým výletům.

Podobných sluchátek je dnes všude velká spousta. Proč tedy chtít JBL Everest 710? Také jsem si zprvu říkal, že nemají v současné konkurenci moc šanci. Vzhledem mě zpočátku nenadchla, zvukem také ne a potlačení okolního zvuku nebo jiné nadstandardní funkce nemají. Ale pak se to začalo měnit a po několika týdnech testování jsem úplně otočil. Proč?

 

Hlavně to pouzdro!

Po otevření krabičky sluchátka neuvidíte. Ta jsou schována v pouzdru. Vedle něj je ještě krabička se schovanou rychlou příručkou. Návody ale nepotřebujeme! Už po prvním ohmatání pouzdra jsem měl z něj výborný dojem. Je tvrdé, ale pořád flexibilní a nevadí, že sluchátka nesložíte úplně přesně, prostě se tam nějakou vejdou. Ve vnitřní látkové kapse je pak spousta místa pro kabely. V balení je napájecí microUSB a propojovací jack.

Všichni výrobci by si měli povinně u svých dražších sluchátek rozmyslet, co vlastně zákazník chce. Když si pořídí produkt za několik tisíc, asi ho bude chtít používat delší dobu. Obyčejný látkový pytlík sluchátka neochrání. Stejně tak je na tom pouzdro z tvrdé látky. Ale JBL to vymyslelo opravdu nejlépe. Uvnitř pouzdra je měkký semiš a venku pak tvrdá guma. Pouzdro je omyvatelné, odolné a opravdu s ním můžete házet, jak jen budete chtít, sluchátkům se nic nestane.

Když jsem se konečně dokochal pouzdrem, sluchátka už mi tak dokonalá nepřišla. Ale schválně teď používám minulý čas. Vždy to chce nějaký ten čas, protože když máte každý týden jiná, pořád srovnáváte. Po úvodní nejistotě ale přišel zlom. Oceňuji jejich váhu. Vzhledem ke své velikosti jsou opravdu lehká. Na hlavě tak netlačí ani po delší době poslechu. Dokonce jsem s nimi absolvoval i hodinový telefonát a po jeho konci jsem nepociťoval bolest hlavy ani uší.

Lehká, pohodlná a výborně skladná. Poslouchat můžete opravdu všude a při transportu se nemusíte bát, že by se vám cestou zničila. 

Oba náušníky jsou tvořeny měkkou kůží, která je velmi vysoká. Máte tak na uších pořádný kus pohodlného materiálu a netlačí ani ve chvíli, kdy si se sluchátky lehnete na bok. Další částí obdařenou kůží je hlavový most. Na vnitřní straně je výplň zesílená. Ostatní kusy jsou plastové.


Stručně o značce JBL

JBL je americká značka zaměřující se na audio elektroniku. Společnost byla založená v roce 1946 Jamesem Bulloughem Lansingem. Jejich primární produkty jsou reproduktory a další příslušenství k nim. JBL tvoří dvě nezávislé divize – JBL pro spotřebitele a JBL Professional. První z nich vyrábí audio zařízení pro spotřebitelský trh, zatímco druhá se zaměřuje na profesionální vybavení do studií, pro DJs nebo kinematografii.

Zdroj: Wikipedia.org


Vydrží hrát celý den a lehce se ovládají

Velikost sluchátek přímo nahrává integraci baterie s vyšší kapacitou. Ta dosahuje 850 mAh, což stačí na téměř 25 hodin poslechu hudby. Nabijete je pak během 2 hodin, což je výborný výsledek. Obvykle se totiž podobně velká baterie u sluchátek nabíjí 3 a více hodin. A když se by vám přece jen cestou někde vybila, můžete použít propojovací jack kabel, který je vždy k dispozici v pouzdru.

Ovládání je přítomno na sluchátkách a všechna tlačítka máte zarovnána na pravé straně. Kromě zapínacího tlačítka jsou tak vedle něj umístěna ještě tlačítka pro volbu hlasitosti přehrávání a středové pro zastavování a přeskakování skladeb. Po chvilce tréninku si je zvládnete nahmatat i v nasazeném stavu.

Mezi tlačítky je vstup na jack kabel a za ním pak už jen dvojice tlačítek. První je obvyklé a umožňuje přepnutí do párovacího bluetooth režimu. To druhé mě ale dokonale překvapilo a nadchlo.

 

ShareMe 2.0 nasdílí hudbu do dalších sluchátek

Znáte to. Jedete takhle vlakem, vedle vás sedí kamarád a najednou vám začne hrát vaše oblíbená skladba. Nebo se díváte na film a chcete se s kamarádem podělit o zážitek. Zase ale zapomenete sluchátkovou rozdvojku nebo ještě hůře, někde se vám ztratí. Není divu, vždyť je tak malá!

JBL Everest 710

Technologie ShareMe umí tyto lapálie vyřešit a daleko elegantněji. Tlačítkem označeným symbolem S totiž spustíte speciální režim, který začne vyhledávat bezdrátová bluetooth sluchátka v dosahu a je schopna nasdílet přehrávaný zvuk. V praxi vám tak hrají sluchátka, stisknete tlačítko, přehrávání se pozastaví a rozbliká modrá dioda. Na druhých sluchátkách vynutíte párovací režim a po pár vteřinách se obě propojí. Druhá sluchátka nemusí být propojená s přehrávačem a dokonce ani není nutné, aby technologii podporovala. A ani nemusí být od stejné značky.

 

Zvuk je precizně vyvážený s malým přídavkem basů

Jde především o zvuk a to někteří výrobci zapomínají. JBL Everest 710 to mají naopak. Nenaženou si body množstvím přidaných funkcí, ale o to tu nejde. Raději vsází na výborný zvuk s pohodlím. Když jsem se zaposlouchal, musel jsem si nejprve zvyknout. Každá sluchátka mají jinou charakteristiku zvuku a mně jde hlavně o čistotu, detaily a nemám rád moc přebasované měniče. Naštěstí se v JBL krotili a těch basů dali do sluchátek opravdu pomálu. Pro mě mohli klidně ubrat i více. Se staršími modely Beats se to ale rozhodně nedá srovnávat, tam hrály prim snad jenom basy.

Vyšší kategorie vyžaduje i lepší zvukový přednes. To se tady povedlo. I po několikahodinovém poslechu jsem necítil žádný výraznější problém a skladby s více nástroji reprodukují sluchátka velmi dobře. Stabilita připojení byla po celou dobu maximální a to i u mě v kanceláři, kde těch bluetooth zařízení je více než prstů na obou rukách. Prostě jsem si poslech užil a to jsem už zkoušel i více jak dvakrát dražší modely.

[box type=”success” ]
– Pohodlnost nošení a skladnost
– Skvělé pouzdro
– Zvuk
– Dlouhá výdrž

[/box]

[box type=”error” ]
– Cena
[/box]

Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu JBL.cz

Název: Bezdrátová sluchátka JBL Everest 710

Cena: 6 590 Kč

Parametry: velikost měniče: 40 mm; dynamický rozsah frekvenční odezvy: 10Hz – 22 kHz; citlivost: 96 dB; maximální SPL: 111 dB; citlivost mikrofonu @ 1 kHz dB v / pa: -42; impedance: 32 ohmů; bluetooth max. výstupní výkon: 4 dBm; modulace Bluetooth přenosu: GFSK π / 4, DQPSK, 8-DPSK; bluetooth frekvence: 2.402 GHz – 2.48 GHz; bluetooth profily: HFP v1.6, HSP v1.2, A2DP v1.3, AVRCP v1.5; bluetooth verze: v4.1 ; typ baterie: Polymerové Li-ion baterie (3.7 V, 850 mAh); doba nabíjení: 2 hodiny; doba přehrávání houby se zapnutým BT: až 25 hodin; čas telefonického hovoru se zapnutým BT: až 25 hodin

Kompatibilita: všechny zařízení s Bluetooth

Rozměry: hmotnost: 258 g