Bezdrátová sluchátka JBL E45BT dlouho vydrží a skvěle hrají

Bezdrátová sluchátka jsou hitem dnešní doby a pomalu se zbavujeme těch drátových. JBL E45BT jsou nejlepším zástupcem střední cenové třídy.

Produkty od JBL se vyznačují dobrým zpracováním, skvělým zvukem a perfektní využitelností. Všechny tyto parametry sluchátka E45BT splňují. Testování bylo po celou dobu velice příjemné a po odevzdání sluchátek jsem musel zamáčknout slzu.

Konkurence je v tomto odvětví velmi vysoká. Uživatel se přitom kouká nejen po stylových sluchátkách, ale určitě řeší i jejich cenu. Ta se může v případě dražších modelů vyšplhat i vysoko přes 10 000 Kč. Naštěstí, JBL E45BT nejsou tento případ a s cenovkou kolem 3 000 Kč nabízí vše, co byste čekali a ještě něco navíc. V nabídce najdete hned 4 barevné varianty – černá, modrá, červená a bílá.

 

Balení nadchne až po otevření

Samotná krabice s produktem není nikterak zajímavá. Po otevření zabírají nejvíce prostoru logicky sluchátka a menší část je vyhrazena krabičce s propojovacím kabelem, nabíjecím kabelem a manuály. Krabice by mohla být i menší, kdyby se do ní sluchátka složila.

Nabíjecí kabel je opatřený klasicky na jednom konci USB konektorem a na druhém menším microUSB. Druhý kabel slouží pak k propojení sluchátek s přehrávačem. Samozřejmě za předpokladu, že je nepropojíte bezdrátově. Výhodou kabelového spojení je stabilní přenos hudby za všech okolností a přítomné tlačítko. To je pouze jedno, obsahuje také mikrofon pro hovory a je schopné skladbu zastavit nebo opět spustit, přeskočit o jednu dopředu nebo dozadu a v případě příchozí hovoru jej také zvednout.

Sluchátka jsou lehká a dají se rychle složit. Perfektní je hlavový most omotaný textilií, který ani po několikahodinovém poslechu netlačí.

Ovládací tlačítka jsou také na samotných sluchátkách. Na pravém sluchátku najdete rovnou trojici takových. Středové funguje stejně jako tlačítko na kabelu a okolní pak zvyšují nebo snižují hlasitost přehrávané skladby. Používat tedy lze tlačítko jak na kabelu, tak na sluchátkách v případě bezdrátového poslechu.

Přepínač umístěný taktéž na pravém sluchátku zapne bezdrátový režim. Zapnutí je signalizováno také zvukovým tónem. Aby byl výčet kompletní, k dispozici je na sluchátku i vstup na jack kabel s trochu netradičním rozměrem 2,5 mm (kabel je dodávaný v balení), mikrofon pro hovory a tlačítko Bluetooth. To slouží hlavně pro možnost přepínání mezi zařízeními. Sluchátka dovedou být totiž připojena k více zařízením, jako je iPhone, iPad nebo Mac a tímto tlačítkem rychle přepnete zdroj zvuku.


Stručně o značce JBL

JBL je americká značka zaměřující se na audio elektroniku. Společnost byla založená v roce 1946 Jamesem Bulloughem Lansingem. Jejich primární produkty jsou reproduktory a další příslušenství k nim. JBL tvoří dvě nezávislé divize – JBL pro spotřebitele a JBL Professional. První z nich vyrábí audio zařízení pro spotřebitelský trh, zatímco druhá se zaměřuje na profesionální vybavení do studií, pro DJs nebo kinematografii.

Zdroj: Wikipedia.org


Rychlé nabíjení, dlouhá výdrž

Kámenem úrazu některých dnešních bezdrátových sluchátek je jejich výdrž. Pravidlem je, že čím jsou menší, tím méně vydrží, protože nelze do malého těla integrovat větší baterii. To naštěstí u JBL E45BT nehrozí a udávaná 16hodinová výdrž není jen přáním. Víkend strávený poslechem hudby se tak rozhodně nabízí.

sluchátka JBL E45BT

Další záležitostí je opětovné nabití. Ani to se dnes nesetkává s hodnotami, jaké nabízí JBL u tohoto modelu. Stačí jen 2 hodiny a je plně nabito. Stejná doba, jako u iPhonu.

 

Skvělý zvuk díky JBL E45BT pohodlně

Hodnocení zvukového projevu je vždy subjektivní. Někomu se může zdát skvělý, někdo zase nemusí moc basů, jiný na ně naopak vsází. Záleží také na druhu poslouchané hudby. Za mě byla zvuková složka opravdu velmi dobrá. Srovnat ji mohu třeba s Beats Solo 3. A to jsou sluchátka, která koupíte za více jak dvojnásobek ceny.

Na přednesu se podílejí 40mm měniče a přišel mi naprosto vyvážený. Detaily skladby jsou slyšet, basy také, „plechové“ tóny jsem nezaznamenal. Důležité je také, aby byl přenos stabilní. Když se vzdálíte od přehrávače dál, nebo je mezi sluchátky a přehrávačem zeď, může se signál ztrácet a zaznamenáte výpadky, v horším případě úplnou ztrátu.

Co jsem si ale nemohl vynachválit, bylo pohodlí z nošení. Hlavový most omotaný tkaninou je příjemný na omak a na hlavě je mu opravdu dobře. Rozměrnější lebky pak uvítají možnost nastavení u každého sluchátka. Pro složení pak doporučuji sluchátka zase co nejvíce zmenšit.

 

Klady

  • Výborná konstrukce s hlavovým mostem omotaným tkaninou – Zvuk
  • Výdrž a rychlost nabíjení

Zápory

  • V balení není cestovní pouzdro
  • Nestandardní 2,5mm vstup na sluchátkách pro jack kabel

Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu JBL.cz

Název: Bezdrátová sluchátka JBL E45BT

Cena: 2 990 Kč

Parametry: 16hodinová výdrž baterie, rychlé nabití za 2 hodiny, Bluetooth 4.0, dynamické 40mm měniče, frekvenční odezva 20 Hz – 20 kHz, impedance 32Ω

Kompatibilita: všechny zařízení s Bluetooth

Bezdrátová sluchátka jsou hitem dnešní doby a pomalu se zbavujeme těch drátových. JBL E45BT jsou nejlepším zástupcem střední cenové třídy. Produkty od JBL se vyznačují dobrým zpracováním, skvělým zvukem a perfektní využitelností. Všechny tyto parametry sluchátka E45BT splňují. Testování bylo po celou dobu velice příjemné a po odevzdání sluchátek jsem musel zamáčknout slzu. Konkurence je […]

Hodnocení

Kvalita zpracování
Zvuk
Váha a rozměry
Cena

Vynikající

Shrnutí : Lehká bezdrátová sluchátka od značky JBL se skvělým poměrem cena/výkon. Pohodlně je nasaďte a poslouchejte na jedno nabití klidně celý víkend.

User Rating: Be the first one !
88


Kam dál?