AirPodsiPadiPhoneMac

Co čekat od jarní Apple keynote? iPady Pro, aktualizované Macy nebo červený iPhone


I když Apple zatím nic oficiálně neoznámil, je pravděpodobné, že už toto jaro uspořádá další akci, na které představí nové produkty. Jaké?

Když se podíváme pár let zpátky, americká společnost ne vždy na jaře uspořádala představovací akci. Tento rok je ale velmi pravděpodobné, že se tak stane, protože spekulací se šíří internetem dost, a tak by rozhodně bylo co ukazovat.

V loňském roce jsme se dočkali iPhonu SE, 9,7palcového iPadu Pro a nových pásků pro Apple Watch. Firma z Cupertina nám toto ukázala 21. března 2016. Před dvěma lety se vytáhla s 12palcovým MacBookem, aktualizovala MacBooky Air a Pro, a oznámila příchod Apple Watch první generace. Stalo se tak 9. března 2015.

V roce 2014 a 2013 jarní event vynechala. Když půjdeme ještě dále do historie, tak rok 2012 byl ve znamení třetích generací Apple TV a iPadu. Rok předtím pak Steve Jobs ukázal světu iPad 2. Tyto akce se konaly 7., respektive 2. března.

Nyní se spíše zdá, že další jarní Apple keynote se přehoupne do dubna. Apple tak bude mít o něco více času na doladění všech detailů. A co vlastně by měl ukázat?

 

iPad

Aktuální řada iPadů, které se stále prodávají, obsahuje celkem 5 modelů. Novější iPady Pro s 9,7palcovou a 12,9palcovou úhlopříčkou, doplňují iPad Air 2, iPad mini 4 a stařičký iPad mini 2. Za pár týdnů už bude nejnovějším iPadům Pro rok.

Apple Keynote iPad

Dalším krokem tak má být uvedení zcela nové velikosti displeje iPadu Pro. Ten má mít 10,5palcovou úhlopříčku a žádné, nebo velmi minimální okraje. Dle dalších spekulací se dočkají aktualizace i stávají iPady Pro a možná čeká update i nejmenší iPad mini 4.

Nepříjemné jsou ovšem poslední zprávy z dodavatelského řetězce. Ty totiž tvrdí, že by Apple neměl stíhat doručení nových iPadů ani několik týdnů po představení, a zřejmě si budou muset zákazníci počkat až do května, nebo dokonce června.

 

iPhone

Hlavní událost pro iPhony přijde letos až na podzim. Loni touto dobou jsme se ale dočkali zcela nového iPhonu SE, který vychází z iPhonu 5s. Nyní je tak správná doba pro jeho aktualizaci. Design by měl zůstat stejný, ale změní se volby úložiště. iPhone tak bude dostupný nejen v 16 a 64GB variantě, ale i s 128 GB místa.

Apple Keynote iPhone SE red

Novinkou má být také rozšíření barevné linie. K současné čtveřici přibude i červená verze. Ta by dávala smysl ve spojení s iniciativou (PRODUCT)RED. Nákupem těchto zařízení totiž zákazníci přispívají na boj proti AIDS.

 

Mac

Tady je největší prostor pro inovace a zároveň se můžeme dočkat nejvíce aktualizovaných produktů, protože současné jsou už zastaralé. Takový Mac mini nebo Mac Pro už by si skutečně zasloužily nástupce. A nedávno představený MacBook Pro osazený USB-C porty dává nápovědu, co by mohlo být také v dalších počítačích od Applu.

Apple Keynote Mac

12palcový MacBook byl sice představený už před dvěma lety, ale před rokem, přesně 19. dubna, byl inovován. Je tak možné, že i v jeho případě se bude něco dít. Daleko starší jsou ale už zmiňované Mac mini a Mac Pro. Nejdražší Mac už bude slavit čtyři roky a nejlevnější zase tři. To už je dost dlouho. Trochu nešikovné se teď zdá být načasování slevy na USB-C kabely a příslušenství, které Apple ve svém oficiálním obchodě nabízí. Ta je totiž platná do posledního března – do té doby se zřejmě nové Mac neukáží.

 

Apple Watch

Chytré hodinky od americké společnosti pravděpodobně dostanou nové pásky. Třetí generace Apple Watch je ale nejistá. Teprve před pěti měsíci se Apple vytasil s druhou generací, a navíc trochu zamotal hlavy uživatelům. Představil totiž rovnou dvě verze hodinek a označil je jako Series 1 a Series 2. Přitom se v obou případech dá mluvit o druhé generaci.

Apple Keynote Apple Watch

Zdroj: 9to5mac.com