Japonský vývojář vytvořil unikátní aplikaci pro iPhone X

V dnešní době téměř vše stojí na aplikacích a vývojáři mají čím dál tím větší problém. Musí totiž přijít s něčím originálním, co zde ještě nebylo. A právě něco podobného se podařilo japonskému vývojáři, který vytvořil unikátní aplikaci.

Vývojář jménem Kazuya Noshiro vytvořil velice originální a dalo by se říci, že i lehce děsivou, aplikaci pouze a jen pro iPhone X. Ptáte se, proč pouze pro nejnovější iPhone? Odpověď je jednoduchá, aplikace využívá přední TrueDepth kameru, která detailně snímá obličej uživatele. Ve zkratce se jedná o aplikaci, která umožní „vidět“ skrz obličej. Princip je ale jednodušší, než by se mohlo zdát.

Vše je podmíněno tím, že telefon musí být staticky umístěn a nesmí se s ním nijak hýbat. iPhone poté nasnímá prostor, který bude za uživatelem a tím pádem lze vytvořit efekt průhlednosti. Zajímavé, jednoduché a originální.

 

Oficiální uveřejnění a využití?

Prozatím se neví, zda vůbec někdy zavítá tato aplikace oficiálně do AppStoru, nebo zda si ji vývojář nechá pro sebe. Upřímně, moc praktického využití ve funkčnosti nevidím, ale jako nápad a propagace toho, co TrueDepth kamera umí, je to jistě skvělé.

Zdroj: theverge.comKam dál?