iOSTip

Jak zdarma sledovat živé televizní vysílání na iOS zařízeních (tip)


V dnešním tipu se dozvíte, jak sledovat živé televizní vysílání. A hlavně zdarma.

Před nedávnem se strhla lavina možností živého televizního vysílání. Nabídku naleznete u operátorů O2, T-Mobile, ale i u UPC. Všechny jsou však zpoplatněny. Proto jsem zkusil hledat nějakou levnější, nejlépe variantu zdarma. Postup je stejný jak na iOS, tak na Androidu – v počítači mám nějaké problémy s pluginy. Podmínkou je mít nainstalovaný přehrávač VLC Media Player na mobilním zařízení.

Do vyhledávače zadáte spusti.net a kliknete na první odkaz. Nabídka kanálů je opravdu obrovská. Od ČT1 až po Discovery Channel. Na hlavní stránce si vyberete (1), jaký druh televize chcete sledovat. Následně zvolíte (2), který televizní kanál chcete sledovat. Jako příklad vyzkouším kanál ČT24. Teď trochu matoucí část – namísto kliknutí na „Přehrát v Dragon Player (Apple iOS)“ kliknete na Přehrát ve VLC Media Player (Android) (3).

Budete přemísteni do aplikace VLC a zde vám vyskočí tabulka, kde zvolíte Play (4). Za pár sekund by měl naskočit obraz. K přehrávání je ale potřeba rychlejší internet, a rozhodně si dávejte pozor, abyste to neprováděli na mobilním internetu (pokud nemáte vysoký FUP), jinak budete mít hodně brzo po limitu.

 

icon
VLC for MobileVideoLANPhoto & VideoZdarmaStáhnout