Jak jednoduše přepínat mezi audio vstupem a výstupem?

Operační systém OS X nabízí hned několik zajímavých vychytávek. Věděli jste například, že se můžete jednoduše přepínat mezi audio vstupy či výstupy?

Pokud máte k počítači připojených hned několik audio vstupů či výstupů, tak jistě víte, že mezi nimi můžete libovolně přepínat, a to díky předvolbám systému. Ovšem jedná se o zdlouhavý a nepříliš pohodlný způsob. Naštěstí existuje mnohem rychlejší a pohodlnější metoda, jak se mezi těmito audio vstupy/výstupy přepínat. Jak tedy na to?

Přepínání se mezi zvukovými zařízeními není vůbec těžké, tedy pokud máte v liště nabídek tlačítko, které toto umožňuje. Jestliže ho tam nemáte, tak čtěte dál, neboť si vše názorně vysvětlíme.

 

Malé, zato velmi chytré tlačítko

První věcí, kterou budete muset udělat, je zjistit, zda máte aktivovanou možnost Zobrazit hlasitost v řádku nabídek. Pokud si nejste jisti, tak to ověřte následujícím postupem Předvolby systému -> Zvuk. Jestliže tuto možnost máte prázdnou, tedy nezaškrtnutou, tak na ni klikněte a aktivujte. Tímto krokem se vám v liště nabídek zobrazí malá ikonka definující obrázek zvuku.

 

Stačí pouze jedna klávesa

Další a poslední krok je velmi jednoduchý. Stačí stisknout klávesu ALT (⌥) a poté kliknout na obrázek definující zvuk, který najdete v liště nabídek. Jakmile tak učiníte, zobrazí se vám seznam všech vstupních a výstupních zařízení, ke kterým je váš Mac momentálně připojený. Jestliže chcete mezi jednotlivými audio vstupy či výstupy přepínat, stačí pouze kliknout tlačítkem myši.

Díky tomuto návodu se nebudete muset zbytečně proklikávat nastavením, neboť vám bude stačit jedna jediná klávesa. Stejnou metodu můžete aplikovat i pro funkci AirPlay, například při připojování se z Macu k Apple TV.

Zdroj: 9to5macKam dál?