iOSiPadiPhoneiPodTip

Jak přenést data z Androidu do iOS


Pokud plánujete přejít z Androidu na iOS, neměl by vám uniknout tento tip. Dozvíte se totiž, jak celý proces zařídit bez ztráty veškerých dat. Stačí k tomu skutečně málo.

I když ze začátku tíhnete z nějakého důvodu k Androidu, časem můžete změnit názor. Jak se ale postarat o to, aby přechod na takový iPhone nebo iPad byl co nejpříjemnější? Jak zařídit přenos dat? Kupodivu to jde velice snadno díky jednoduchému postupu, který zvládne i běžný uživatel.

Před tím, než začnete

V okamžiku, kdy se odhodláte ke změně svého zařízení a chcete do něj dostat i veškerá data z toho předchozího, je nutné vědět několik zásadních informací, aby se data hladce přenesla.

 • Ze všeho nejdříve si na Google Play stáhněte aplikaci Přechod na iOS do zařízení z Androidem.
 • Následně se ujistěte, jestli máte v novém iPhonu, iPadu či iPodu dostatek místa pro nahraná data.
 • Připojte zařízení s Androidem, ale i s iOS k Wi-Fi a oběma produktům zajistěte dostatečnou energii v baterii.
 • Pokud chcete přenést i záložky z Chromu, je nutné na Androidu aktualizovat prohlížeč Google Chrome na jeho nejnovější verzi.

Data nedokážete přenést v těchto případech.

 • Když bude verze iOS starší než 9 a Androidu 4.0.
 • Při nakonfigurovaném zařízení s iOS. V takovém případě musíte uvést iPhone, iPad nebo iPod do továrního nastavení.
 • Pouze při úvodní konfiguraci produktu lze spustit přenos dat z Androidu.
 • Celý proces funguje pouze na iPhonu 5 nebo novějším, iPadu 4. generace nebo novějším, iPadu mini 2. generace nebo novějším, případně na iPodu Touch 6. generace.

Aktivujte přenos dat

Pokud splňujete všechny výše stanovené podmínky, zahajte přenos na základě následujících kroků.

 1. Na zařízení s Androidem spusťte aplikaci Přechod na iOS. Klepněte na pokračovat a odsouhlaste licenční podmínky.
 2. Na zařízení s iOS vyhledejte možnost přenos dat z Androidu. Ta to varianta se objeví v části úvodní konfigurace, kde si volíte, jestli má být produkt nastaven jako nový, zda-li obnovíte data ze zálohy apod. Těchto informací si nevšímáte a hledáte a následně potvrzujete volbu přenos dat z Androidu. Zobrazí se úvodní informace a vy pokračujete dál stiskem stejnojmenného tlačítka.
 3. V tuto chvíli se na zařízení s iOS objeví číselný kód. Ten zadejte do přístroje s Androidem a opět klepněte na pokračovat.
 4. Nyní vyběhne volba dat. Na Androidu si vyberte, která data chcete přenést a svoji volbu potvrďte. Pak nechte obě zařízení pracovat a vyčkejte, až indikátor průběhu na iOS doběhne do konce a objeví se tlačítko dokončit. Potvrďte a je hotovo. Následně dále pokračujte v nastavování svého nového iPhonu, iPadu či iPodu podle zobrazovaných pokynů.
 5. Po dokončení úvodní konfigurace budete ještě dotázáni, jestli chcete z App Storu stáhnout všechny aplikace, které jste dříve používali na Androidu. Ty zdarma se rovnou stáhnou a nainstalují, placené verze se uloží v App Storu do seznamu vašich přání, kde si je později můžete dokoupit.

A to je celé. Když se budete držet výše zmiňovaného postupu, při přechodu na iOS o nic nepřijdete. Celý proces jsme osobně vyzkoušeli a potvrzujeme jeho funkčnost. Tak neváhejte. Odhodlejte se k razantnímu kroku a pořiďte si třeba elegantní iPhone.

Zdroj: Apple podpora