iOSiPhoneTip

Jak použít LED blesk iPhonu jako signalizační diodu


Zatímco většina zařízení se systémem Android signalizační diodu má, iPhone ji nikdy neměl. Pro ty, kterým vizuální upozornění na příchozí hovor nebo jakoukoliv notifikaci chybí, existuje alespoň částečné řešení, a tím je signalizace LED bleskem.

Funkce výstrahy LED diodou je dostupná od páté verze iOS a s příchodem nových verzí si prošla mnoha úpravami. Pro její aktivování zavítejte do aplikace Nastavení (1) a jděte do sekce Obecné (2).

Nyní klikněte na Zpřístupnění (3) a přibližně ve středu se nachází položka Výstrahy bleskem LED (4), kterou aktivujte.

Po aktivaci výstrah budete o příchozích hovorech informováni rychlým blikáním LED diody, a to samé platí i pro ostatní notifikace. Nutno dodat, že pokud se jedná například o SMS zprávu, LED blesk nebude blikat neustále, ale o příchozí zprávě vás informuje jen při jejím příchodu.

Funkci sice nelze brát jako plnohodnotnou náhradu signalizační LED diody, ale spíše jako alternativu nebo doplňkovou signalizaci k tomu, že se s telefonem něco děje a iPhone vyžaduje vaši pozornost.

Každým rokem doufám, že Apple nějakou signalizaci implementuje do Home tlačítka. Určitě by bylo elegantní a praktické integrovat decentní diodu do prstence Home tlačítka. Snad se někdy dočkám. Na závěr bych ještě dodal, že funkci signalizace LED bleskem rozhodně nedoporučuji epileptikům.