iThermonitor je chytrý teploměr (iSport, recenze)

Napadlo vás někdy, že klasický teploměr pod paži by se dal ještě vylepšit? Jistě. Po těch rtuťových přišly digitální a nyní společnost Raiing posunula měření teploty až do oblak, tedy do cloudu.

O co jde

Velmi mě překvapilo kolika certifikáty se pyšní obyčejný měřák teploty. Má certifikované, co se dá, a tak máte jistotu, že je bezpečný. Raiing Medical Company si klade za cíl oslovit jak koncového uživatele, tak zdravotnický sektor. Dlouhodobým cílem je vybudování ekosystému založeného na otevřené hardwarové a softwarové platformě ve spolupráci s předními IT firmami. Cílovou skupinou jsou těhotné ženy a malé děti. S iThemonitorem chce zaujmout kontinuálním měřením tělesné teploty a bezdrátovým přenosem dat.

Screen Shot 2015-01-21 at 18.56.28

Jak vypadá

Po prvním vybalení jsem si říkal, proč je tak velký. Původně jsem si i myslel, že jde o nějaký přijímač, ale je to celé zařízení. K němu dostanete speciální náplasti, které mají dvojnásobně větší rozměr než produkt samotný, a tak jej díky tomu přilepíte do oblasti podpaží.

Designově mu nemám co vytknout, jde o měřič teploty, z funkčního hlediska je fajn, že vše lícuje a nejsou zde ostré okraje. Přední část přikládající se na tělo má malé kovové kolečko. To zajišťuje rychlejší přestup teploty do přístroje. Z druhé strany je on/off tlačítko a otvor pro hodinkovou baterii. V balení je přiložen speciální klíček pro otevření a uzavření baterie do přístroje, bez něho to nepůjde. Bohužel jsem se nikde nedočetl nic o voděodolnosti, dle vzhledu mi moc voděodolný nepřijde. Je pravda, že člověk se nepotí tolik, aby zařízení vytopil, ale zdá se mi nehygienické přistroj po delším používání nijak neočistit od potu, třeba že bysto ho někomu půjčili.

Co umí

Jde o teploměr, takže umí měřit teplotu. Pomocí přiložené náplasti si celý teploměr k sobě přilepíte, ideálně do podpaží. Chvíli podržíte zapínací tlačítko, dokud se nerozbliká modré světýlko. Poté se již jednoduše s přístrojem spojíte přes Bluetooth. Zařízení najdete přímo v aplikaci, ve které proběhne i párování. Poté již uvidíte vývoj teploty. V aplikaci si nastavíte meze, ve kterých chcete mít teplotu a pak se už nemusíte o nic starat. Pokud náhodou teplota překročí stanovenou mez, telefon se začne docela hlasitě ozývat.

Aplikace zaznamenává vývoj teploty do interního kalendáře, kde si ji pak můžete i zpětně zobrazit. K nemoci patří prášky, a proto se zde dá nastavit upomínka, že byste si měli vzít tu svoji pilulku. Poslední zajímavou věcí je ikona doktora. Ta dokáže podle teploty a údajů o dítěti vykalkulovat, kolik a jakého prášku by si mělo dát.

Cloud

Následující schémata demonstrují, jak lze využívat cloudový teploměr.

Screen Shot 2015-01-21 at 19.14.57 Screen Shot 2015-01-21 at 19.15.06 Screen Shot 2015-01-21 at 19.15.24

Co se mi na něm nelíbí

Při reálném nasazení jsem už tak moc nadšený nebyl, první přesné zobrazení teploty trvá nejmíň 10 minut. Tudíž se teploměr nehodí na krátká měření. Párkrát se mi stalo, že jsem se zařízením zcela ztratil signál, což jsem si nedokázal nějak vysvětlit. Také je docela nepříjemné, že během měření přijdete o telefon, abyste mohli mít neustále spuštěnou aplikaci a byli v dosahu 10 m. S tím souvisí použitá technologie Bluetooth 4.0, takže musíte mít iPhone 4s a lepší. Ke každému měření potřebujete náplasti, jinak si teploměr k tělu nepřiděláte. A nakonec je tu cena, ta je dva tisíce.

Co se mi líbí

Na druhou stranu zvládá vše, co může od něj člověk čekat. Měří teplotu s přesností±0.05℃. Aplikace je stabilní a po čase není skoro poznat, že teploměr máte na sobě. Chápu to zaměření na malé děti, kterým se může během dne i několikrát změnit teplota. Díky iThermonitoru nemusíte dávat dítěti neustále klasický teploměr pod paži, ale prostě necháte tento chytrý teploměr, aby byl stále s ním.

Klady

    kontinuálně měří teplotu není skoro poznat, že ho máte u sebe data v cloudu

Zápory

    delší dobu trvá, než začne správně měřit blokuje používání telefonu cena

Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu www.raiing.cz

NázeviThermonitor

Cena: 1890 Kč (zaváděcí cena)

Parametry: váha 6g (bez baterie), rozsah měřených teplot 25℃-45℃, přesnost ±0,05℃ (35℃-38,5℃), provozní vlhkost 15%-85%, připojení přes Bluetooth 4

Rozměry: 51.9mm×31.6mm×6.5mm

icon
iThermonitorRaiing Medical CompanyMedicalZdarmaStáhnout
Napadlo vás někdy, že klasický teploměr pod paži by se dal ještě vylepšit? Jistě. Po těch rtuťových přišly digitální a nyní společnost Raiing posunula měření teploty až do oblak, tedy do cloudu. O co jde Velmi mě překvapilo kolika certifikáty se pyšní obyčejný měřák teploty. Má certifikované, co se dá, a tak máte jistotu, že je bezpečný. […]

Hodnocení

Design
Kvalita zpracování
Využití
Váha a rozměry
Cena

Shrnutí : Výborná pomůcka pro malé děti, kterým se rychle mění teplota.

User Rating: 4.6 ( 1 votes)
59


Kam dál?