iPhone

Kdo je rychlejší? iPhone Xs Max nebo Samsung Galaxy Note9?


V reálném testu magazínu PhoneBuff vedle sebe redaktoři položili iPhone Xs Max a Samsung Galaxy Note9. Který z nich je ve spouštění aplikací rychlejší?

Aby se předešlo jakémukoli zpoždění na základě lidského faktoru, byl k testu použit robot. Ten spouštěl shodné aplikace v obou zařízeních. V předchozím testu dvou věčných rivalů vyšel lépe Samsung Galaxy Note8, který porazil iPhone 8 Plus. Tentokrát se karta obrátila a iPhone Xs Max Samsung Galaxy Note9 porazil vcelku přesvědčivě.

Dříve Apple telefony ztrácely zejména díky nízké paměti RAM. Ta v reverzním testu již nestíhala pojmout množství spuštěných aplikací a musela je načítat znova. Novinka společnosti je však osazena 4GB pamětí RAM, která již s tímto nemá problém. To samozřejmě platí i u Notu9, který má neuvěřitelnou 8GB paměť RAM. I tak z testu vyšel jako poražený.

iFixit rozebral iPhone Xs a Xs Max. Co se skrývá pod jejich kapotou?

iPhone Xs Max tak v celkovém součtu porazil Galaxy Note9 o 15 sekund, což činí desetiprocentní rozdíl v rychlosti načítání aplikací. V testu přitom bylo postupně spouštěno 16 aplikací. iPhone vyhrál ve všech vyjma Facebooku, Spotify a Amazonu. Samozřejmě na tom nemá zásluhu jen paměť RAM, ale i výkonný čip A12 a do jisté míry také operační systém iOS 12. Na grafu níže se můžete na jednotlivé výsledky podívat. Černá barva patří novince Applu, modrá pak „tabletofonu“ od Samsungu.

Samsung Galaxy Note9

Do jaké míry se jedná o relevantní test, je na zváženou. Podobné množství aplikací v tak krátkém časovém úseku za sebou nikdy spouštět nebudete. Chcete-li si však udělat obrázek o reálném výkonu obou zařízení, poslouží test docela dobře. Pro uživatele je pak důležitá především ta informace, kolik si které zařízení dokáže udržet načtených aplikací v jeho paměti, aniž by je nemusel opětovně spouštět.

Zdroj: 9to5mac.com