iPhone

Apple představil nové iPhony. iPhone Xs, iPhone Xs Max a iPhone Xr přicházejí, seznamte se


Apple představil na svém Special Event dlouho očekávané novinky pro rok 2018. Dočkali jsme se jak nové generace Apple Watch, tak také nových telefonů iPhone Xs, Xs Max a Xr.

Curpetinská společnost představila hned tři nové iPhony. Nástupce iPhonu X, který nese název iPhone Xs, poté větší iPhone Xs Max a zbrusu nový iPhone Xr. Všechny modely mají nejnovější generaci procesoru Apple A12 Bionic, krásně fotí a mají senzační displej.

Apple Watch Series 4 mají nový design, velikost, hlídají vám pády a měří EKG

iPhone Xs

iPhone Xs je přímým nástupcem iPhonu X. Má stejně velký 5,8palcový Super Retina HD displej a na první pohled ho asi od předchůdce nerozlišíte. Výkonu má ale na rozdávání, protože ho pohání nový čip A12 Bionic, který je neskutečně výkonný. Telefon disponuje duálním fotoaparátem s rozlišením 12 Mpx, který byl opět vylepšen a podává skvělé snímky. Novinka obsahuje certifikaci iP68, která iPhonu umožní přežít v hloubce dvou metrů až po dobu 30 minut. Vylepšeno bylo také Face ID, které je nyní spolehlivější a rychlejší. iPhone Xs se bude prodávat ve třech paměťových variantách a to 64, 256 a 512 GB. Dočkali jsme se také nové barevné varianty, která je zlatá. 

iPhone Xs

Ceny iPhonu Xs začínají na 29 990 Kč za verzi s 64GB pamětí. 34 490 Kč zaplatíte za 256GB verzi a 40 490 Kč za 512 GB. K dispozici bude od 29. září.

iPhone Xs Max

Tento iPhone je největší, jaký kdy Apple vyrobil, i když záleží jak v čem. Není tomu totiž rozměry, ale displejem. Ten má 6,5 palců a je Super Retina HD. Telefon je svými rozměry téměř stejný, jako iPhone 8 Plus s 5,5palcovým displejem, v celkových číslech ale nakonec vyhrává. Co se týká vnitřní výbavy, tak ta je naprosto shodná, jako u menšího iPhonu Xs. Fotografie ze zařízení jsou úžasné, výkonu má na rozdávání a opět si můžete koupit novou zlatou variantu.

Cena 64GB iPhonu Xs Max je stanovena na 32 990 Kč. Za 256GB verzi zaplatíte 37 490 Kč a za 512GB verzi astronomických 43 490 Kč. Zařízení si můžete koupit od 29. září.

 

iPhone Xr

iPhone Xr jde po vzoru starého iPhonu 5c. Jedná se v zásadě o levnější iPhone X, který disponuje 6,1palcovým Liquid Retina HD displejem. Hlavním tahákem tohoto zařízení jsou barevné varianty, kterých je mnoho a vybere si z nich každý. Za zmínku stojí například modrá, žlutá, korálová či červená. Tento iPhone také přišel o duální fotoaparát. Telefon tak disponuje pouze jednou čočkou, ale díky umělé inteligenci dokáže podobně, jako například Google Pixel, pořizovat portrétní fotografie s bokeh efektem. iPhone Xr je také méně odolný proti vodě, protože v hloubce 1 metru vydrží jen 30 minut.

iPhone Xr

Ceny iPhonu Xr začínají na 22 490 Kč za verzi s 64 GB úložištěm, 23 990 Kč zaplatíte za 128 GB a 26 990 Kč za 256 GB. K dostání bude až od 26. října. 

Zajímavostí a možná i logickým krokem je fakt, že iPhone X již na oficiálních stránkách Applu nekoupíte. Společnost jej vyřadila z prodeje a zařízení tak nahradily nové generace iPhonů. Generace 7 a 8 jsou však stále dostupné.

Jak se vám nová zařízení líbí? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: apple.cz