První várka telefonů iPhone X byla odeslána. Zatím se jedná pouze o 46 500 kusů

Přelomový iPhone X, který Apple ukázal na nedávné předváděčce, bude vysoce nedostatkové zboží. Dodavatelé mají problémy s výrobou.

Společnost Foxconn, která má na starosti výrobu nových iPhonů X, odeslala první objem telefonů mimo Čínu. Jde o 46 500 kusů a míří do Nizozemska a Spojených arabských emirátů. I když jsou telefony určeny pouze pro tyto dvě země (zatím), tak je to velmi malý objem.

iPhone X

Původní odhad byl 400 000 vyrobených kusů za týden. Což by mohlo pokrýt částečně poptávku a čekací doba by stále mohla být na únosné míře. Teď to ale vypadá, že se číslo pohybuje kolem 10 000 jednotek denně, tedy 70 000 týdně. To je skoro 6x méně a z týdnů, které budou čekat zákazníci, kteří si iPhone X objednají, mohou být i měsíce.

 

iPhone X dává se svojí TrueDepth kamerou dodavatelům zabrat

Nízká rychlost produkce je dávána za vinu hlavně nové technologii na rozpoznání obličeje. TrueDepth kamera nahrazuje ověření pomocí otisku prstu a na obličej uživatele je schopna promítnout až 30 000 virtuálních bodů, díky kterým rozezná tvář. Zároveň se díky strojovému učení přizpůsobuje změnám a je schopna ověřit tu správnou tvář, i když má dotyčný klobouk, čerstvý pupínek na nosu, nebo brýle.

Výše poptávky po iPhonu X je ovlivňována i zájmem o iPhony 8. Ty se prodávají lépe, než se předpokládalo a možná za to mohou i zprávy o horší dostupnosti iPhonu X. Někteří zákazníci volí i cestu pořízení iPhonu 8 a jakmile bude k dispozici iPhone X, „osmičku“ prodají.

Jen samotná společnost AT&T, jakožto největší poskytovatel mobilních služeb v USA, hlásí téměř jeden milión objednávek na iPhone X. Průzkum serveru 9to5mac zase zjistil, že nejvíce zákazníků je připraveno čekat na dodání iPhonu X jeden až dva měsíce. Pokud by se ale mělo čekání protáhnout, většina z nich ztratí trpělivost a raději pořídí iPhone 8.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?