iPhone

iPhone X mohou s iOS 12 odemykat pomocí Face ID dva lidé


Kupodivu jsme se o této novince na WWDC 2018 nedozvěděli. Ti, kteří již mají možnost iOS 12 na iPhonech X testovat, zmiňují, že telefon umožní sken ještě jedné tváře. Pomocí Face ID tak mohou telefon odemykat dva uživatelé.

Face ID si všichni uživatelé iPhonů X velice oblíbili. Technologie je rychlá, bezproblémová a především bezpečná, což je oproti systému Touch ID posun kupředu. Jednou z jeho slabostí je ale to, že uživatelé mohou do iPhonu X naskenovat jen jednu tvář a to samozřejmě tu uživatelovu, který zařízení používá.

https://youtu.be/ERYi92c8VYg

Touch ID však umožnil sken až pěti otisků různých prstů. Ve většině případů tak uživatel iPhonu s Touch ID naskenoval alespoň jeden prst nějakého rodinného příslušníka, kdyby se do jeho telefonu potřeboval z nějakého důvodu dostat. Nemusí si tak pamatovat číselný kód, ale stačí přiložit prst.

Face ID iPhone X

S aktualizací na iOS 12 však toto omezení, alespoň z části, zmizí. V Nastavení a záložce Face ID a kódový zámek si tak můžete nastavit alternativní vzhled, který doplňuje ten hlavní a umožní mu také odemčení takového zařízení, ve kterém je naskenovaný.

 

Účel však není takový, jaký si myslíte

Je však třeba dodat, že tato novinka není přidána z důvodu možnosti vložit jiného uživatele, ale má pomoci především všem, s jejichž rozpoznáním má iPhone X problémy. Ti mu tak poskytnou další data. Jako příklad můžeme uvést extrémně silná dioptrická skla, která odrážejí laserový paprsek TrueDepth kamery a ta tak není schopna korektně rozpoznat daného uživatele.

Při testování však funkce fungovala se cela rozdílnými obličeji, kdy bylo Face ID zkoušeno na muži i ženě. Oba tak jeden iPhone X svými tvářemi úspěšně odemkli, aniž by si byli jakkoli podobní.

Zdroj: AppleInsider.com