iPhone pro rok 2017 s vylepšeným Taptic Engine

Chystaný model iPhonu pro rok 2017 může přinést vylepšený způsob vnímání stisku virtuálního tlačítka na displeji díky propracovanějšímu způsobu vibrací.

Naznačuje to zpráva popisující změnu společnosti Apple v obnovovacím cyklu iPhonů. Jedná se o tvrzení, že by zásadní změny přinesl iPhone vydaný každý třetí rok. Japonský web Nikkei popsal, že nové iPhony 2017 budou vybaveny „velmi výkonným motorkem“ schopným propracovanějších vibrací či odezvy.

Taptic-Engine-iPhone-6s

Zpráva více detailů o této hardwarové části neuvádí, ale logicky lze odvodit, že se dočkáme vylepšeného „Taptic Engine“ neboli lepší haptické odezvy známé z modelů 6s, 6s Plus nebo Apple Watch. V praxi to znamená, že bychom mohli mít vylepšenou funkci 3D Touch i se zpětnou vazbou při dotyku.

 

iPhone 8

Toto tvrzení jen potvrzuje zprávy, že se od iPhonu 8 očekává bezrámečkový OLED displej, skleněné tělo, a teoreticky i integrované tlačítko home button přímo v displeji. Je tedy i možné, že díky skleněnému tělu dostaneme bezdrátové nabíjení, voděodolnost a prachuvzdornost. Dále je možné, že pokud se Applu podaří dostatečně displej ohnout, mohl by dokonce nahradit mechanická tlačítka pro ovládání hlasitosti nebo tlačítko pro ztlumení.

Zbytek zprávy už jen opakuje známé detaily o letošní řadě iPhone 7.

Co říkáte vy na zmiňovaný tříletý cyklus zásadní obměny iPhonů?

Zdroj : MacRumors.comKam dál?