Příští rok ve znamení OLED displejů, iPhone bude mít úhlopříčku 5,2“

Apple příští rok pravděpodobně uvede zcela nový model iPhonu. Kromě dvou dosavadních velikostí hodlá vyrobit exkluzivní OLED verzi s úhlopříčkou 5,2 “.

Spekulace ohledně uvedení iPhonu v příštím roce začínají sílit, takže tu máme mnoho měsíců drbů. Jedním z nich, i když z několika zdrojů, je také implementace OLED displeje. Ten by se neměl nacházet ve všech nových iPhonech, ale pouze v jednom z nich. Zároveň se má jednat o exkluzivní model s úplně novou velikostí úhlopříčky displeje.

OLED iPhone

Známý analytik Ming-Chi Kuo už dříve uvedl, že Apple zahájí výrobu 5,8palcového iPhonu se zakřivenou OLED obrazovkou a skleněným tělem. Analytici ze společnosti Barclay nedávno ale uvedli, že iPhone bude jen 5palcový, bez okrajů kolem displeje a také s OLED zobrazovačem. Japonský web Nikkei též očekává 5palcový model a skleněné tělo.

 

Aktivní dotyková plocha nebude přes celý předek OLED panelu

V nejnovější zprávě analytika Kua se ale uvádí trochu upravená informace. Stále tvrdí, že nový telefon od Applu bude mít 5,8palcovou úhlopříčku displeje, ale aktivní plocha bude pouze o velikosti úhlopříčky mezi 5,1 a 5,2 palce. Mělo by se tak jednat o specifický design, který kolem aktivní dotykové oblasti bude mít stejné krycí sklo, ale nebude reagovat na dotyk. Také je možné, že tato plocha bude zakřivená.

Předpokládáme iPhone s OLED displejem a úhlopříčkou displeje mezi 5,1 a 5,2 palce, a to navzdory různícím se spekulacím. Z hlediska velikosti displeje se zprávy shodují na 5 až 5,8 palce. Což tedy není v rozporu s ničím, co tvrdíme. Dále si myslíme, že nový OLED zobrazovací panel iPhonu bude tvořen flexibilní vrstvou, kterou dodá výhradně Samsung. Skutečná aktivní dotyková plocha se pak ale sníží na 5,1 až 5,2 palce. Ostatní modely zůstanou velikostně stejné, takže 4,7 a 5,5palcové iPhony budpi nadále pokračovat a měly by využívat LCD displej.

Kuo si tak myslí, že kalifornská společnost rozšíří svoji nabídku na tři iPhony (pokud nepočítáme iPhone SE). Tím by se opět zvětšilo portfolio nabízených produktů.

Zdroj: Macrumors.comKam dál?