Samsung začal vyrábět OLED panely pro iPhone 8

Jihokorejský Samsung je dodavatelem OLED panelů pro iPhone 8. Teď v srpnu spouští sedm nových linek, na kterých bude obrazovky vyrábět.

Samsung Display má na starosti výrobu nového OLED panelu pro iPhone 8. Dle neoficiálních informací se na produkci připravil sedmi novými výrobními linkami a ty budou během srpna spuštěny v plné kapacitě.

 

iPhone 8 s displejem od Samsungu

Firma z Jižní Koreje je jediným dodavatelem těchto komponentů do nového iPhonu. Pokud by měly být linky vytížené nepřetržitě celý rok, znamenalo by to zhruba 130 miliónů vyrobených OLED panelů. S tím, že jedna obrazovka bude mít úhlopříčku 5,8 palce. Je ale jasné, že celý rok v kuse linky jet nemohou a podle zvěstí se předpovídá, že se má jednat zhruba o 60 % výkonu. V takovém případě by Samsung pro Apple vyrobil kolem 80 miliónů OLED panelů ročně.

iPhone 8 koncept

Samsung ale nebude dlouho jediným dodavatelem. Společnost LG Display se má připojit a začít vyrábět OLED panely už v příštím roce. Americká firma přitom do LG investovala 2,6 miliardy dolarů. Samotné LG chce v příštích 3 letech podpořit výrobu částkou 13 miliard dolarů. Mimo jiné proto, aby mohla konkurovat Samsungu v chytrých telefonech.

Zdroj: Macrumors.comKam dál?