Apple spustil opravný program pro iPhony 7, které trpí problémem „Žádná služba“

Společnost Apple zahájila opravný program pro modely telefonu iPhone 7, které jsou postiženy chybou způsobující hlášení „Žádná služba“.

Tato hláška se zobrazuje, když se dostanete do míst, která nejsou pokryta mobilním signálem. U některých iPhonů 7 se však zobrazuje, i když je mobilní pokrytí dostupné. Tento problém je způsobený jednou z komponent, která se nalézá na základní desce zařízení. Chyba se naštěstí týká jen malého procenta.

Zákazníci, jejichž zařízení tímto problémem trpí, mají nárok na jeho bezplatnou opravu přímo od společnosti Apple. Těm, kteří již za případnou opravu zaplatili, společnost jejich výlohy proplatí. Sám Apple by takové zákazníky měl kontaktovat e-mailem, ve kterém jim nabídne vrácení vynaložených peněz.

žádná služba

 

Pozor na zařízení z Asie a USA

Podle Applu byly postižené iPhony vyrobeny v období od září 2016 do února 2018 a byly prodávány v Číně, Hongkongu, Japonsku, Macau a v daných lokalitách Spojených států. Čísla modelů, které jsou ovlivněny tímto selháním hardwaru, mají označení A1660, A1780 a A779. Jaké označení má třeba zrovna ten váš iPhone zjistíte na jeho zadní straně.

Pokud jste ve výše řečených zemích zrovna ten váš iPhone 7 koupili a problémem hlášky „Žádná služba“ trpíte, měli byste se obrátit na autorizovaného poskytovatele služeb Applu, nebo na telefonickou podporu, kde vám sdělí bližší informace. Pomoc můžete najít i na webových stránkách Applu, kde sama společnost o této chybě informuje.

Zdroj: MacRumors.comKam dál?