iPhone

Nejnovější uniklé fotky ukazují iPhone 7 v černé barvě a se Smart Connectorem


Trojice nových snímků ukazuje iPhone 7 v černé barvě. Navíc je na jedné z nich vidět iPhone 7 Plus se Smart Connectorem. Jaká je pravda?

Snímky byly zveřejněny na čínském serveru Weibo, který je v poslední době největším zásobitelem těchto úniků. Jasné je, že minimálně jeden ze snímků nebude pravdivý, protože Smart Connector se nachází pouze na jednom z nich. Zajímavá je také černá varianta iPhonu 7, která se objevuje po boku růžové a zlaté.

Smart Connector v iPhonu 7 možná jen v největší variantě

První fotografie ukazuje 5,5palcové zařízení, která v dolní zadní části mají tři otvory pro magnetický chytrý konektor. Apple jej oficiálně nazývá Smart Connector a poprvé ho zabudoval do těla iPadu Pro. Slouží zatím hlavně pro připojení externí klávesnice.

iPhone 7

Pokud bude konektor skutečně použit, týkat se bude jen největší varianty iPhonu 7. Menší 4,7palcový telefon konektor nedostane. Zároveň je zajímavé, že na prvním snímku nesou zařízení ve spodní části označení „S“. Americká firma tak může letos na podzim uvést iPhone 7, iPhone 7 Plus, a i iPhone 7s Plus. Pravděpodobnější ale je, že se dočkáme jen dvou verzí.

Dříve se dokonce spekulovalo o tom, že by firma z Cupertina uvedla třetí model pod názvem iPhone 7 Pro. Ten by obsahoval již zmíněný Smart Connector a duální objektiv fotoaparátu. Informovali jsme o něm v tomto článku: Další únik ukazuje nový iPhone 7 Pro.

iPhone 7

A co 3,5mm jack konektor?

Bohužel, na fotografiích není vidět spodní část telefonů, a tak můžeme dále spekulovat, zda Apple opravdu upustí od 3,5mm jack konektoru. Osobně se spíše přikláním k tomu, že tak opravdu učiní.

iPhone 7

Všechno rozlouskne začátek září. Na oficiální datum si ještě musíme počkat, protože Apple rozesílá pozvánky zhruba týden před konáním své konference. Celou událost budeme opět živě komentovat ze studia a ihned, jakmile bude známé přesné datum Apple keynote, začneme psát speciální blog k celé akci. Máte se na co těšit!
Zdroj: Appleinsider.com