iPhone 7 bude mít jen nepatrně větší baterii než iPhone 6s

Na zahraničním webu Weibo se vynořila zpráva, která naznačuje, že by nový iPhone 7 měl mít jen o něco vyšší kapacitu baterie než současná generace.

iPhone 7
Podle uniklých fotografií by měla baterie iPhonu 7 disponovat kapacitou 1 735 mAh a iPhonu 7 Plus kapacitou 2 810 mAh. U obou modelů se jedná jen o malý nárůst oproti aktuální generaci. iPhone 6s a 6s Plus nabízí baterie o velikosti 1 715 mAh, respektive 2 750 mAh.

 

iPhone 7 bude podobný současné generaci

Podle úniků by měl iPhone 7 vypadat velmi podobně jako současná generace, avšak s tenčí konstrukcí a pozměněnými anténami na zadní straně. Větší změny můžeme očekávat až u „iPhonu 8” v roce 2017.

Kapacita baterie a výdrž baterie jsou dvě rozdílné věci. Ačkoliv může vyšší kapacita baterie přinést zařízení více energie, tak stejně důležitá je i efektivnost využití této energie jednotlivými komponenty (procesorem). Například u současných iPhonů 6s a 6s Plus došlo k výraznému snížení kapacity, ale výdrž zůstala stejná.

Ačkoliv úniky ukazují vyšší hodnoty, tak není jisté, že je výdrž baterie pro cupertinskou společnost prioritou a s největší pravděpodobností bude srovnatelná s iPhonem 6s.

Pro ty z vás, kteří touží po vyšší výdrži baterie, Apple již v loňském roce připravil oficiální kryt se zabudovanou baterií– Smart Battery Case. Ten přidá vašemu 4,7palcovému iPhonu další hodiny provozu navíc bez nutnosti použít nabíječku.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?