iPhone 6s má menší kapacitu baterie než iPhone 6

To, že iPhony nemají dobrou výdrž, už každý uživatel produktů Apple ví, že ale bude Apple kapacity baterií ještě zmenšovat, nikdo nečekal.

Kapacitu baterie iPhonu 6s prozradilo samotné video, které Apple na konferenci pustil. Pokud se na video pozorně podíváte, zjistíte, že iPhone 6s má baterii s kapacitou 1 715 mAh oproti staršímu iPhone 6 s kapacitou 1 810 mAh.

iphone6s_mala_baterie

Za menší kapacitou baterie stojí nový Taptic Engine, jehož součástku musel Apple do telefonu vměstnat. Taptic Engine slouží ve své podstatě k vibračním odezvám telefonu pro uživatele při používání 3D Touch displeje. Pokud na displej zatlačíte, dostane se vám nejen odpovědi systému na stisk displeje, ale i odezvy vibrační.

Jaký bude mít vliv menší kapacita baterie na reálnou výdrž, se zatím neví. Pokud ale vezmeme v úvahu, že nové iPhony disponují vylepšenými čipy pro LTE konektivitu, které jsou méně energeticky náročnější a novým čipem Apple A9, který je taktéž úspornější, žádnou změnu nepostřehneme a výdrž nových iPhonů bude stejná, jako u těch stávajících.

Kapacita baterie iPhonu 6s Plus známá zatím není, ale hovoří se, že by měla být rovných 2 750 mAh oproti stávající 2 900mAh kapacitě. Stejně jako iPhone 6s, tak i iPhone 6s Plus má ve svém nitru úspornější komponenty, a i podle údajů na webových stránkách Applu nebudou mít menší kapacity baterií na výdrž iPhonů žádný vliv.

https://www.youtube.com/watch?v=cSTEB8cdQwoKam dál?