iPad

iPad Pro dorazí už zítra do České republiky


Apple oznámil příchod svého historicky největšího tabletu iPadu Pro, který se na pulty Apple Storů dostane už zítra. Tablet oficiálně zavítá i k nám.

12,9 palce. Přesně tak velká je dotyková obrazovka nejnovějšího a zároveň největšího iPadu v historii společnosti Apple. iPad Pro se začne ve středu prodávat v téměř 50 zemích po celém světě a Česká republika je překvapivě mezi nimi – Slováci si musí ještě počkat. K rukám prvních zákazníků se tablet dostane do konce týdne.

 

Ceny úměrné výkonu

Ceny jsou na poměry tabletů poměrně vysoké, avšak pokud vezmeme v potaz fakt, že téměř 13palcový iPad Pro dokáže fungovat i jako grafický tablet, jsou ceny adekvátní, ne-li nízké.

 

iPad Pro dorazí už zítra do České republiky

Ve Státech začíná cena tabletu bez mobilního připojení a s 32GB úložištěm na 799 dolarech, což je v přepočtu téměř 20 000 korun. Identický model akorát se 128GB úložištěm pak stojí 949 dolarů – v přepočtu přibližně 23 000 korun. Za nejvybavenější iPad Pro s podporou LTE mobilních sítí pak zaplatíte 1 079 dolarů – v přepočtu necelých 26 000 Kč.

„iPad Pro je nejvýkonnější iPad, jaký jsme kdy vyrobili. Uživatelům dává nové možnosti a právě díky nim mohou být ještě více kreativnější a produktivnější. Své zásluhy na tom má hlavně úžasný 12,9palcový Retina displej, výkonný 64bitový procesor A9X, revoluční Apple Pencil a nová klávesnice Smart Keyboard. Nemůžeme se dočkat, až uvidíme, co lidé na iPadu Pro vytvoří.“ prohlásil viceprezident marketingového oddělení Philip Schiller.

Jak budou ceny vypadat u nás, se dozvíme až zítra, ale vzhledem ke špatnému kurzu koruny lze očekávat, že ceny budou začínat na 23 000 a končit na 30 000.

 

Apple Pencil a Smart Keyboard jako (ne)povinné příslušenství

Funkce iPadu Pro můžete rozšířit dokoupením dalšího příslušenství, jako je Apple Pencil a Smart Keyboard. Za Apple Pencil, který vydrží až 12hodinový pracovní zápřah, chce cupertinská společnost 99 dolarů (u nás bude cena balancovat pod hladinou 3 000 korun) a za ultratenkou klávesnici Smart Keyboard 169 dolarů (cena v Česku bude okolo 5 000 korun).

iPad Pro dorazí už zítra do České republiky

Vedle již zmíněného 12,9palcového Retina displeje nabídne iPad Pro pokročilý 64bitový procesor Apple A9X, Touch ID, 8Mpx iSight fotoaparát a také sadu čtyř stereo reproduktorů, které reagují na změnu polohy tabletu.

Zdroj: Apple