iPad

iPad Pro 10,5″ tu bude už v příštím roce


Známý analytik Ming-Chi Kuo očekává, že v roce 2017 Apple začne prodávat hned tři verze iPadů Pro. Přibýt by měl ten s 10,5palcovou úhlopříčkou displeje.

Žádné revoluční změny nebo převratné technologie příští rok nečekejte. Má dojít pouze k omlazení dosavadní řady iPadů Pro a přidání třetí velikosti. iPad Pro s 10,5palcovou úhlopříčkou bude zlatou střední cestou.

Design stejný, funkce stejné, ale vyšší výkon

Vzhled zůstane stejný, možná se jen nepatrně změní tloušťka zařízení. Pokud tomu tak bude, stane se v řádech milimetrů, takže žádné extrémně tenké placky se nedají očekávat.

iPad Pro 10,5"

Spolu s největší verzí, 12,9palcovým obrem, společnost z Cupertina představí právě zmenšenou 10,5palcovou variantu. Nejmenší model iPadu Pro, 9,7palcový tablet, zůstane jako nejlevnější řešení. Mohlo by tak dojít ještě ke zlevnění tohoto modelu.

Dvě největší varianty také dostanou nový procesor s čipem A10X. Ten bude vyrobený 10nanometrovým procesem a postará se o něj firma TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company).

Střední iPad Pro se bude ideálně hodit do škol a firem

Střední nový model by se mohl velmi dobře adaptovat na vzdělávací a komerční trhy. Začneme tak vídat školy vybavené těmito iPady nebo kanceláře a komerční prostory, kde bude možné s iPadem pracovat. V České republice samozřejmě se zpožděním oproti Spojeným státům.

Nejmenší 9,7palcový iPad Pro zůstane u procesoru A9X, který už teď využívá, a je přitom velmi rychlý. To jen potvrzuje úvahu, že by americká společnost měla model zlevnit, a bude tak dostupný širšímu spektru zákazníků. Nový procesor A10X by mohl nejmenší iPad Pro dostat v roce 2018.

Navzdory novému modelu iPadu Pro očekává analytik Kuo pokles prodejů tabletů od Applu. Větší vylepšení je na řadě v roce 2018. Designové změny, nové technologie a vyšší výkon mají zajistit opětovný nárůst prodejů.

Jaké změny očekáváte vy? Myslíte, že střední iPad Pro už přijde v příštím roce, nebo to bude všechno jinak? Napište nám do komentářů pod článkem!

Zdroj: Appleinsider.com