Ve druhé betě iOS 26 se objevily náznaky chystaného iPhone 17 Air s novým rozlišením a velikostí displeje. Přečtěte si, co víme o jeho parametrech.
Druhá beta verze iOS 26 naznačuje existenci iPhonu s dosud neznámou velikostí displeje, pravděpodobně očekávaného iPhone 17 Air, který by měl dorazit už letos na podzim.
Nové rozlišení tapety ukazuje na větší displej
Podle serveru Macworld byla v betě objevena verze klasické tapety „clownfish“ s rozlišením 420×912@3x, což odpovídá finálnímu rozlišení zhruba 1260 × 2736 pixelů. Tento rozměr neodpovídá žádnému současnému iPhonu, ale je velmi blízký tomu, co se očekává pro zcela nový iPhone 17 Air.
Apple analytik Ming-Chi Kuo už loni naznačil, že nový ultratenký model iPhone 17 ponese displej o velikosti 6,6 palce a rozlišení kolem 1260 × 2740 pixelů, což se prakticky shoduje s tím, co se nyní našlo v betě.
Je tedy pravděpodobné, že tapeta je připravena přímo pro nový model, který má debutovat spolu s iOS 26 v září.
iPhone 17 Air: ultratenký design a nový modem
Nový iPhone 17 Air by měl být svou velikostí zařazen mezi základní iPhone 17 a větší iPhone 17 Pro. Podle spekulací nabídne extrémně tenké tělo s tloušťkou kolem 5,5 mm. Výbava by měla zahrnovat jednolensový zadní fotoaparát a nový modem Apple C1.
Společně s dalšími modely řady iPhone 17 by měl být představen letos v září a dorazit s předinstalovaným iOS 26. Bude zajímavé sledovat, jak Apple nový „Air“ model pozicuje mezi stávajícími variantami.