iOSiPadiPhone

iOS 13 možná nepoběží na iPhonech 5s, SE a 6

Představení iOS 13 se blíží. A možná už nepoběží na vybraných zařízeních společnosti Apple


S tím, jak se představení iOS 13 blíží, sílí i různé zprávy a spekulace o tom, co bude tento systém umět a co naopak ne. Majitelé iPhonů 5s, SE a 6 možná ostrouhají.

S informací přišel francouzský magazín iPhonesoft, který uvedl, že iOS 13 nepoběží na zařízeních iPhone 5s, SE a 6/6 Plus. Prý za to může zejména snaha Applu ukončit podporu pro všechny zařízení s 4palcovými displeji (ostrouhá tedy i poslední prodávaný iPod touch). V případě iPhonů 6 se pak jedná o jejich nedostatečný výkon.

iOS 13 novinky

Pokud je zpráva pravdivá, znamenalo by to, že by Apple zařízl podporu pro iPhone SE po pouhých třech letech, co je na trhu. Šťastni by určitě nebyli ani majitelé iPhonů 6, které byly v prodejích velice úspěšné. Jediné, kde by se ukončení podpory mohlo jevit jako opodstatněné, by bylo v případě iPhonu 5s. Ten je totiž ještě o rok starší než „šestky“.

iOS 13 novinky moc nenabídne, ale dočkáme se zvýšení rychlosti a vylepšení

Podobu iOS 13 budeme znát již v červnu

Mezi tablety by se nového operačního systému iOS 13 neměly dočkat jen iPad mini 2 a iPad Air. Oba modely byly na trh uvedeny ve stejném roce, jako iPhone 5s (2013). Jak to nakonec bude, se dozvíme už 3. června na konferenci WWDC.

I když Apple uvedeným zařízením podporu skutečně ukončí, neznamená to, že je budete moci vyhodit/recyklovat. Stále je budete moci používat tak, jak jste zvyklí, jen u nich hrozí, že pro ně již nebudou vydávány nové aplikace, popřípadě aktualizace těch stávajících.

Zdroj