iOSiPad

iOS 13 ve znamení Dark Mode a vylepšení pro iPad


Nový iOS 13 se už objevuje na internetu. Zatímco Apple stále ještě ladí iOS 12, do WWDC 2019 už zbývá necelý půl rok a s tím i příchod betaverze třináctky.

Na internet začínají prosakovat novinky okolo chystaných produktů. Proslýchá se, že už brzy se dočkáme nových iPadů v čele s iPadem 2019, což bude především omlazená verze současného nejdostupnějšího iPadu. Mělo by jít primárně o aktualizaci procesorů, ale Apple může stále ještě překvapit.

Apple uvedl video, jak vznikala tvorba spotů made with iPad Pro. Samozřejmě na iPadu Pro

Dále se hovoří o nástupci nejmenšího tabletu. Nový iPad mini 5 by se měl držet osvědčeného receptu a přinést skvělý zážitek při kompaktní velikosti. Neočekává se však radikální změna designu, jako spíše aktualizace použitých komponent.

Oba modely už byly zaregistrovány v Eurasijské databázi, kde musí každá společnost přihlásit své produkty, aby je mohla prodávat v Asii a Rusku. Apple už přihlášku vyplnil a vše vypadá, že bychom se v březnu mohli dočkat opět Keynote zaměřené na nové modely tabletů.

Mezitím se na zahraničních serverech pomalu začínají objevovat první zařízení s iOS 13. Apple samozřejmě musí už v předstihu pracovat na nových operačních systémech, ačkoli jsou tu iOS 12 i macOS Mojave teprve chvíli.

I když tedy probíhá intenzivní práce na ladění chyb ve dvanácté verzi systému, jako například odstranění kritické chyby u skupinových hovorů FaceTime, tak současně vyvíjí třináctou. První zmínky hovoří zejména o přítomnosti tzv. „Dark Mode“, tedy tmavého režimu.

Koncept iOS 13 Dark Mode od Andrewa Vega a Maxima Angelakis
Koncept iOS 13 Dark Mode od Andrewa Vega a Maxima Angelakis

iOS 13 přizpůsobený iPadu

Ten si zatím můžeme užít pouze v počítačích Mac s operačním systémem macOS Mojave. Jenže bystří vývojáři zjistili, že byl už částečně implementován i do iOS 12. Bohužel Apple zřejmě nestihl vše odladit, a tak jsme se ve finálním sestavení podpory této funkce nedočkali.

A právě proto se očekává, že Dark Mode bude jednou z hlavních novinek iOS 13. Těžit z něj budou zejména zařízení s OLED displejem, tedy prozatím iPhony. OLED totiž umí pravou černou barvu díky vypnutí jednotlivých pixelů.

Dalším tahákem iOS 13 by měl být fakt, že půjde opět o iteraci zaměřenou na iPad. Apple dle informací Bloombergu chystá nový Home Screen s ikonami přizpůsobený právě iPadům. Dočkat bychom se měli i přepracovaného správce souborů, což je jedna z brzd mobilního operačního systému.

Jak se vše podaří, uvidíme nejpozději za půl roku na vývojářské konferenci WWDC 2019, kde bude představena betaverze iOS 13.

Zdroj: 9to5Mac