iOS

iOS 12 je tu, stahujte!


Dnes od zhruba 19.00 našeho času Apple uvolnil oficiální verzi iOS 12 pro všechny uživatele. Nemusíte tak být vývojářem, abyste mohli systém používat.

Nový systém pro iPhony a iPady přináší několik novinek, ale hlavně by měl být opět rychlejší. Moje zkušenosti s prvními verzemi beta systémy to jen potvrzovaly a rozhodně bych označil iOS 12 za nejstabilnější iOS v režimu Beta, který jsme kdy měl nainstalovaný.

iOS 12

V této chvíli je možné systém nainstalovat přímo z nastavení. Stačí tak jít do Nastavení – Aktualizace software a potvrdit další nabízené kroky. Mějte ale na paměti, že zprvu může být stahování z důvodu velkého vytížení dost pomalé a může trvat i několik hodin.

 

iOS 12 i pro starší zařízení

Poslední verze iOS 12 se kromě nových funkcí jako seskupování notifikací, Memoji nebo aplikací Zkratky může pyšnit i velmi dobrou plynulostí na starších zařízení. Podívejte se, jaká zařízení iOS 12 podporují:

iPhony: iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s

iPady: iPad Pro 12,9″ (1. i 2. generace), iPad Pro 10,5″, iPad Pro 9,7″, iPad 2018, iPad 2017, iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2

iPod touch 6. generace