iOS 10 přinese samostatnou aplikaci pro funkci HomeKit

S příchodem iOS 10 se zřejmě dočkáme jednotné aplikace HomeKit určené pro chytrou domácnost.

S tím, že budeme brzy moci řešit určité úkony doma na dálku s využitím chytrých zařízení na svém iPhonu nebo iPadu, přišel Apple už před nějakou dobou. Tento trend je už dokonce v provozu. Na trhu si lze pořídit řadu senzorů a produktů, které s funkcí HomeKit počítají.

iOS 10

 

Závislost na několika aplikacích je nutností

Prostřednictvím k tomu určených aplikací zvládnete například regulovat topení, otevírat a zavírat okna, ovládat spotřebiče v kuchyni, řešit alarm, odemykat a zamykat domovní dveře atd. Toto všechno je sice senzační, ale abyste mohli tyto záležitosti řešit, musíte mít ve svém iOS zařízení hromadu aplikací spolupracujících s tím správným příslušenstvím pro HomeKit. Jednotná aplikace, sdružující všechna udělátka pro chytrou domácnost a umožňující jejich pohodlné ovládání z jednoho místa, dosud neexistuje. Apple to však plánuje brzy změnit.

 

Vše na jednom místě

Alespoň se o této skutečnosti zmiňuje recenzent Amazonu, který současně pracuje také v marketingovém oddělení Applu. Součástí jeho práce je testování produktů použitelných pro chytrou domácnost. Pro správnou funkčnost je ale nutné často instalovat velké množství aplikací třetích stran, které dovedou pracovat s funkcí HomeKit. Na podzim by ale měla vzniknout samostatná aplikace zajišťující správu všech zařízení spárovaných s jedním iPhonem nebo iPadem. Naznačuje to i fakt, že si Apple zaregistroval ochrannou známku pro ikonku HomeKitu. Název takové aplikace by měl znít velmi jednoduše, tedy Home.

Jedná se o důvěryhodnou informaci. Nicméně to nemusí znamenat, že zmíněná aplikace pro HomeKit bude součástí iOS 10. Spekulace o jejím vzniku se objevily již dříve, a ve skutečnosti se v této souvislosti nic nedělo. Nezbývá opět nic jiného, než doufat, že Apple vyslyší prosby uživatelů a HomeKit představí.

Máte zkušenosti s ovládáním chytré domácnosti prostřednictvím svého smartphonu? Chtěli byste si tuto vychytávku jednoznačně vyzkoušet? Myslíte si, že HomeKit má budoucnost? Pište do komentářů.

Zdroj: MacrumorsKam dál?