Pod pokličkou bety iOS 10.3 – jak vypadá funkce „Find My AirPods“?

Také se vám často ztrácí vaše skutečně bezdrátová sluchátka AirPods? Aplikace Najít iPhone vám je pomůže nalézt. Podívejte se na video, jak to funguje.

Aplikace Najít iPhone (v angličtině Find My iPhone) je jedna těch z úplně nejdůležitějších, které ve svém telefonu můžete mít, i když si to možná ani neuvědomujete. Je to hlavně díky zabezpečení a možnosti telefon najít, pokud jej někam „založíte“. Představená beta systému iOS 10.3 této aplikaci ještě rozšíří funkčnost, protože bude umět hledat vyjma telefonů, tabletů a počítačů i bezdrátová sluchátka Apple AirPods.

 

Levá, pravá, seno, sláma…

Ta se díky své velikosti velice ráda schovávají před očima uživatelů, a proto je tato funkce velice žádoucí. Všechno to přitom vzniklo úplně jinde než u vývojářů v Applu. V App Storu totiž byla dostupná aplikace, která toto po nainstalování a spuštění uměla.

Apple AirPods

Applu se ale nelíbí, když někdo poukazuje na jeho nedostatek (v tomto případě lehké ztrácení sluchátek), a tak aplikaci z obchodu stáhl. Inspiroval se u ní ale dostatečně na to, aby vyšel všem uživatelům AirPodů vstříc. Zaktualizuje totiž svoji aplikaci Najít iPhone, kterou touto přínosnou funkcí obohatí.

Web Appleinsider již první betu operačního systému iOS 10.3 testuje, a o celém hledání zapadlých sluchátek pomocí aplikace natočil video. Můžete v něm vidět, že ta bude umět přehrávat zvuk jak na levém, tak pravém sluchátku, abyste vždy hledali jen to, které skutečně postrádáte.

Šikovné, nemyslíte? Povedlo se vám už některé sluchátko ztratit nebo míváte často problém s jejich nalezením? Napište nám své zkušenosti do komentářů pod článek.

Zdroj: appleinsider.comKam dál?