Mac

Intel oznámil nové procesory, které prodlouží výdrž nových MacBooků


Intel včera oficiálně oznámil nové procesory. Ty by se měly objevit v nových MacBoocích. Podívejte se, co to přinese uživatelům.

Osmá generace procesorů řady U a Y je určena hlavně pro přenosné počítače a to znamená, že ještě letos by je Apple mohl nasadit do nových MacBooků. Whiskey Lake a Amber Lake, jak zní kódové názvy nových čipů, jsou optimalizovány hlavně pro delší výdrž baterie a Intel uvádí, že MacBook by s ním mohl vydržet kolem 16 hodin.

 

Intel Whiskey Lake ve třech provedeních

Americká společnost si připravila 3 procesory pro řadu Whiskey Lake a to i7-8565U, i5-8265U a i3-8145U. První je čtyřjádrový a základní takt začíná na 1,8 GHz. Turboboost jej pak dokáže navýšit až na 4,6 GHz. Druhý, také čtyřjádrový pracuje v rozmezí 1,6 GHz – 3,9 GHz a poslední dvoujádrový pak od 2 GHz po 3,9 GHz.

Intel Whiskey Lake

Všechny procesory podporují Gigabit WiFi, takže rychlost příjmu dat se zvýší až na 1,3 Gbit/s. Dokonce jsou přímo integrovaní hlasoví asistenti Alexa a Cortana. Největší devízou bude ale zmiňovaná výdrž, která dosáhne kolem 16 hodin a v optimalizovaném režimu až 19 hodin.

 

Méně výkonné procesory pro 12palcový MacBook

Druhou nově představenou sadou je Amber Lake. U té se dá předpokládat, že by se měla usídlit v nových 12palcových MacBoocích. Čítá také 3 procesory a to i7-8500, i5-8200Y a m3-8100Y. Všechny jsou dvojádrové a dosahují taktu od 1,1 GHz až po 4,2 GHz.

Sice se nejedná o tak výkonné procesory jako v předchozím případě, ale i u nich se dočkáme rychlejší WiFi a delší výdrže baterie. I když Intel nijak nespecifikoval, o kolik by se měla natáhnout.

Pokud se Apple odhodlá letos jít na trh s novými MacBooky, téměř jistě v nich bude tepat některý s těchto procesorů. Vyšší série U by se měla dostat do inovovaného MacBooku Air a ultra přenosný 12palcový MacBook by dostal některé ze slabších Amber Lake. Samotný Intel také oficiálně uvedl, že spotřebitelům budou tyto procesory k dispozici ještě letos.

Zdroj: 9to5mac.com