iHealth View změří tlak a vše přehledně uloží do aplikace

Měřič krevního tlaku může vypadat hezky, být malý a umět propojit se s aplikací v telefonu. iHealth View vše toto splňuje a je klinicky testovaný.

Všichni známe klasické rtuťové měřiče krevního tlaku z ordinací. Ty jsou údajně nejpřesnější, ale určitě bych se nebál, v případě dodržení několika pravidel, používat zápěstní měřiče, které jsou otestované. iHealth View získal CE certifikaci pro zdravotní zařízení a přesnost výsledků je tedy ověřena klinickými testy.

 

V balení je praktická krabička

Co takový chytrý měřič krevního tlaku potřebuje ke svému chodu? Vlastně skoro nic. I proto v balení najdete pouze samotný měřič, praktickou cestovní krabičku a nabíjecí kabel. Samozřejmě také nechybí nějaké ty návody a rychlá příručka. Ty ale nebudete potřebovat, protože měření je opravdu jednoduché.

Zaujala mě průhledná plastová krabička. V té měřič perfektně sedí a je také dost bytelná, takže by jí neměly rozházet ani případné pády. Zároveň není nikterak velká, takže vám objem oproti samotnému měřiči moc nenabude.

Výsledky měření vidíte hned na displeji a poté se dají synchronizovat s aplikací. To také znamená, že k měření nepotřebujete telefon a vše provedete daleko rychleji.

Po vyjmutí měřiče z krabičky můžete ihned provést měření. Nepotřebujete tak s ním párovat telefon. Výsledky měření do aplikace pošlete později. Měřič má interní paměť na 120 měření, takže synchronizaci můžete provádět opravdu jen jednou za čas.

Tlačítko na vrchní straně přístroje nadepsané jako „START/STOP“ podporuje dva režimy. Pokud jej stisknete krátce, zařízení se spustí. Po druhém krátkém stisknutí se začne měřit. Spuštění ale probíhá i v automatickém režimu a funguje opravdu přesně, takže když si měřič nasadíte na zápěstí, displej se automaticky rozsvítí a vy už jen jednou stisknete tlačítko a začnete měřit. Když ale tlačítko stisknete dlouze, aktivuje se Bluetooth. V tento moment je pak možné přesunout naměřené záznamy do aplikace.

Řešení je to určitě praktičtější než u předchozí verze iHealth BP7, na kterou jsme také psali recenzi a museli jste nejdříve propojit měřič s telefonem a teprve až pak mohli měřit krevní tlak.

Nabíjení zařízení se řeší přes USB kabel zakončený Mini USB konektorem. Připojit ho tak můžete k laptopu, powerbance nebo i USB nabíjecímu adaptéru. Během nabíjení je vidět progres celé operace na displeji v podobě blikající baterie.


iHealth

iHealth Labs Inc. je společnost se sídlem v Mountain View v Kalifornii. Je dceřinou společností Andon Health, jednoho z největších výrobců OEM zdravotnických technologií v Číně. iHealth Labs byla založena 1. prosince 2010 a má pobočky v Evropě (Paříž) a Asii (Peking). Firma je známá díky svým bezdrátovým zařízením, která mohou měřit vitální funkce, jako je krevní tlak, srdeční frekvence nebo hladina cukru v krvi. Všechna zařízení iHealth podporují Bluetooth nebo Wi-Fi (s výjimkou iHealth Align) a jsou kompatibilní s Apple výrobky a produkty na Android platformě.

Zdroj: Wikipedia.org


iHealth View může začít měřit během sekundy

V podstatě okamžité měření tlaku a nezávislost měřiče na telefonu je jeho největší výhodou. Na displeji zařízení se pak zobrazují pokyny, které vás provedou celým měřením. U čísla, které vždy začíná nulou, je vpravo zobrazená šipka a ta vám doporučí, jakou by měl mít měřič polohu. Takže jakmile si jej umístíte na zápěstí a to 1 – 2 cm daleko od konce dlaně a displejem směrem na vnitřní stranu ruky, bude vám šipka udávat směr.

Když se vám povede vše vyrovnat, což je otázkou pár sekund, vedle nuly se zobrazí tečka. Nyní můžete stisknout tlačítko „START/STOP“ a měřit. Během měření se ještě doporučuje být dobře usazen a mít ruku o něco opřenou.

Jakmile měření skončí, ukáže se na displeji hodnota systolického a diastolického tlaku a také tepová frekvence. Díky změření tepovky může být taky odhalena srdeční arytmie.

 

Aplikace uchovává výsledky měření a zpracuje i přehledné grafy

Aplikace iHealth dokáže spolupracovat s více zařízeními. Společnost nabízí i chytré váhy, fitness náramky nebo oximetr. Tyto zařízení se včetně měřiče krevního tlaku propojí s aplikací a máte tak všechny údaje pohromadě. Jsem rád, že veškerá tato data lze také sdílet s aplikací Zdraví od Applu.

Po nastavení přístroje v aplikaci máte k dispozici na hlavní obrazovce velké tlačítko pro synchronizaci. Po stisknutí se během sekundy přenesou všechny ještě nepřenesené výsledky. Další záložka ukáže přehled měření seřazený podle data. Když nějaký záznam rozkliknete, ukáže se jeho detail společně s grafem, kde je přehledně vidět, jestli je tlak ještě v normě nebo byste s ním měli něco dělat. Každý záznam můžete sdílet, exportovat nebo si k němu něco poznamenat.

Šikovnou pomůckou jsou v aplikaci Trendy, které vám vytvoří grafy, pomocí kterých lze vidět, jak se tlak a tepová frekvence vyvíjí. Přepínat se lze v rámci aktuálního dne, týdne, měsíce nebo roka.

Oproti předchozí verzi je vidět znatelný posun a cena něco málo přes 2 tisíce korun je rozhodně velmi přijatelná. Pokud máte problémy s krevním tlakem, nebo někdo z vaší rodiny, doporučte mu právě iHealth View.

 

Klady

  • Přesnost měření
  • Jednoduchost použití
  • Displej na zařízení

Zápory

  • Žádné

Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu EasyStore.cz

Název: Chytrý zápěstní měřič krevního tlaku iHealth View BP7s

Cena: 2 198 Kč

Parametry: konektivita: Bluetooth 4.0; tlakový rozsah rukávu: 0 až 300 mm Hg; rozsah měření: Sys: 60 až 260 mm Hg / Dia: 40 až 199 mm Hg / Tep: 40 až 180 úderů za minutu; přesnost: tlak ±3 mmHg / tep: ±5 %; napájení: DC 5 V / 1 A; akumulátor: 3,7 V Li-ion 400 mAh; výdrž akumulátoru: cca 80 měření; provozní teplota a vlhkost: 5 °C ~ 35 °C, 20 ~ 90 % RH

Kompatibilita: propojení s aplikací iHealth, která je k dispozici pro platformy iOS a Android

Rozměry: velikost přístroje (bez rukávu): 72 x 74 x 17,6 mm; velikost displeje: 44 x 26 mm; hmotnost přístroje: 120 g

Měřič krevního tlaku může vypadat hezky, být malý a umět propojit se s aplikací v telefonu. iHealth View vše toto splňuje a je klinicky testovaný. Všichni známe klasické rtuťové měřiče krevního tlaku z ordinací. Ty jsou údajně nejpřesnější, ale určitě bych se nebál, v případě dodržení několika pravidel, používat zápěstní měřiče, které jsou otestované. iHealth View získal […]

Hodnocení

Kvalita zpracování
Využití
Váha a rozměry
Cena

Výborný!

Shrnutí : Skvělý chytrý měřič krevního tlaku, kterému nemáme co vytknout. Za cenu něco málo přes 2 tisíce dostanete přesný měřič v krásném designu a možností zobrazené výsledků v aplikaci.

User Rating: Be the first one !
98


Kam dál?