Hry způsobující závislost a Breakout

Že vám heslo v nadpisu nic neříká? A co třeba, vyslovíme-li téměř zaklínadlo, Arkanoid? Už se chytáte? Čtete-li „závislácký“ seriál pravidelně, nevěřím, že byste tento styl hraní již dávno neznali. Jedná se totiž o prostý, u nás značně rozšířený a populární, žánr Brick Breaker.

Chcete-li se vyvarovat vytvoření závislosti, tento článek raději nečtěte! Redakce Appliště.cz nenese odpovědnost za žádné problémy, které vám tyto hry mohou způsobit.

Základy tohoto žánru byly položeny již roku 1976, kdy vyšla hra jménem Breakout. Jistě si domyslíte, že barvami ani rozdílnými módy hraní rozhodně neoplývala a grafiku měla, jak to říci slušně, prostě velice strohou. V dolní části obrazovky bylo tzv. pádlo, které jste ovládali doprava a doleva a jeho jedinou funkcí bylo odrážet míček tak, aby neskončil za ním a onen míček jste směřovali k ničení řad bloků na obrazovce nacházející se v horní části. Jasné jak facka.

[quote align=”center” color=”#999999″]Tento styl hry byl evolucí titulu Pong, jen se místo druhého pádla přidala hradba bloků.[/quote]

Čím více bloků jste zničili, tím více bodů jste měli. Tento styl hry byl evolucí titulu Pong, jen se místo druhého pádla přidala hradba bloků. Breakout byl a stále je velice populárním, o čemž svědčí veliká škála jak již vyšlých, tak těch stále vycházejících aplikací. Oblibu si získal zejména pro jeho jednoduchost a jasné herní principy.

S postupem času se z bloků stávaly různé obrazce, pádlo dostávalo vylepšující bonusy v podobě možnosti střílení, magnetu na přichytávání míčku atd., ale přibyly i negativní bonusy typu zmenšení jak pádla, tak míčku, či samotné jeho zrychlení. Samozřejmě přišla i lepší grafika s vícerem herních módů.

 

Doporučené hry:

 

Jet Ball

Pokud na vás menu hry působí trošku stroze, počkejte, až se pustíte do hraní. To vás totiž strhne a nebudete se od něho moci odlepit. V neskutečném počtu úrovní, které ani nejdou spočítat, se samozřejmě musíte probojovat k čistému hracímu poli.

JB

Abyste to neměli tak jednoduché, tak máte na výběr ze čtyř úrovní obtížnosti, přičemž varianta Extreme je opravdu natolik extrémní, že jsem měl problém projít již třetím kolem. Takže to, že na začátku hry máte 10 životů, je zcela zanedbatelná položka. Obrazce svým pohybem totiž většinou odstřelí kuličku tam, kde byste ji rozhodně nečekali. Co ale čekat můžete, je přítomnost Game Center a pěkné řádky Úspěchů.

index4

 

 

 

3D Brick Breaker Revolution 2

Velice pěkně zpracovaná hra, zahalená do 3D hávu, s decentním příběhem, řadou speciálních vylepšení pro vaše pádlo a pořádně tuhými souboji s bossy. Pokud se budete chtít dostat až na konec, budete muset pokořit 99 úrovní v klasickém módu. Ještě je ale přítomen nekonečný Revolution Mode.

bb

Pokud si nejste jisti, jestli je to to pravé pro vás, vyzkoušejte Free verzi. Uvidíte, že vás tento titul chytne. Bohužel se jedná již o starší aplikaci, takže Game Center chybí a podpora čtyřpalcových displejů jakbysmet. Vynahrazuje to ale svou velikostí s pouhými 10 MB a je zde zaručen bezproblémový a plynulý chod i na starších zařízeních.

index3

 

 

 

Anodia

Tento titul trošku vybočuje ze zajeté řady všech „bloků“. Místo nich totiž ničíte všemožné obrazce a útvary, které se po nárazu vaší kuličky i různě pohybují a značně vám tak znepříjemňují vaše další snažení.

A

Patří mezi ně kulečníkové koule, karty jako z „windowsáckých“ solitaire, ale i všemožné a různorodé neónové obrazce. Stereotyp v této hře nečekejte, protože každá úroveň vypadá naprosto odlišně od té předchozí. Čeká vás zde přes 100 unikátních úrovní, ve kterých můžete získat na 30 Úspěchů.

index4

 

 

 

Psali jsme:

Bricks Of Camelot – o tomto titulu jsme se zmínili v 18. díle, který byl věnován vývojářům z Donut Games.

ArkanoArena – o tomto titulu od slovenských vývojářů Sketch Games jste si mohli přečíst v 25. díle závislostí.

sg2

Další hry:

BlocksClassic Lite – toto byla jedna z prvních her, které jsem nainstaloval na tehdy nový iPhone 3G. Se svou 3D grafikou to byla pořádná pecka, kterou jsem si nesl až do iPhone 4.

Oldschool Blocks – krásná retro grafika a dokonce s podporou Game Center.

Many Bricks Breaker 2 – opravdová zběsilost, jejíchž 108 úrovní si ve vašem zařízení uzme jen 10,2 MB. A protože je titul zdarma, je to jasná volba k jeho vyzkoušení.

Block Breaker 3 Free+ – jedná se o takového klasického zběsilého druholigového „kočkopsa“ od Gameloftu.Kam dál?