Aplikace a HryHry způsobující závislostiOS

Hry způsobující závislost #20


Pokud si myslíte, že v české kotlině nevycházejí pořádné hry, tak se neskutečně mýlíte! V Brně existuje studio, které je toho jasným důkazem. Nebo snad čte tento článek někdo, kdo ještě neslyšel o hře SHADOWGUN?

Chcete-li se vyvarovat vytvoření závislosti, tento článek raději nečtěte! Redakce Appliště.cz nenese odpovědnost za žádné problémy, které vám tyto hry mohou způsobit.

Dnešní členové společnosti MADFINGER Games opravdu nejsou žádná ucha. Spolupracovali na vývoji her, jako byla legendární Mafia nebo Hidden & Dangerous 2Vietcong. Ve volném čase se tehdy začali věnovat také vývoji her pro mobilní platformy a roku 2010 založili tuto společnost. Teď se již naplno soustředí pouze na tento segment. Jsou nezávislou herní společností a svou pevnou pozici na mobilním trhu si vybudovali také díky využití enginu UNITY3D, který dává jejich titulům tu nejlepší grafickou kvalitu.

logo MF_pr+

Že je v mobilním hraní potenciál ukazuje i fakt rozrůstajícího se počtu členů studia. Je jich již 28, a i tak stále hledají nové a zkušené, nebo alespoň mimořádně talentované programátory, které lákají mobilní hry.

 

Popis závislosti:

Nejenže se na jejich hry dobře kouká, ony se hlavně dobře hrají! Člověk může očekávat vizualizace srovnatelné s konzolovými hrami, snadné intuitivní ovládání a nějaký příběh se zde také najde. Tak jsou splněny všechny tři základní předpoklady důležité k tomu, aby vás tyto hry nenechaly chladnými. A pokud je vyzkoušíte, chladní rozhodně nebudete!

 

SHADOWGUN

Píše se rok 2350 a zkorumpované intergalaktické korporace fungují jako právní stát. Na špinavou práci si shánějí nájemné lovce, kteří plní jejich špinavé příkazy. Nejlepší z nejlepších si říkají SHADOWGUNS! Takto je nastíněn úvod do hry, kde se ocitáte v kůži vojáka jménem John Slade. Celou hru mu budete dýchat na záda, protože ač se jedná o čistokrevnou střílečku, není to FPS. Svého hrdinu tak při procházení napříč hrou budete mít pořád na očích.

SG 3

To, čím je tato akce ozvláštněna, je schovávání se za různými barierami. Munice máte málo, životů ještě méně. Musíte tak projevit trochu šikovnosti v míření a i trochu strategického myšlení, aby vás nesestřelil hned první protivník. Síla hry tkví i v tom, že bariéry často bývají zničitelné, nemáte tak moc času váhat a doufat, že nepřátelům dojde střelivo.

[quote align=”center” color=”#999999″]Grafika je dechberoucí a pokud tuto hru zažijete na iPadu s Retina displejem, budete opravdu slintat blahem.[/quote]

Co je ku cti vývojářů, neusnuli na vavřínech a přidávají další obsah. Nová kola, nové nepřátele a zbraně. Jedná se o jednu z nejlepších stříleček napříč celým obchodem App Store a pokud čtete tento článek a hru jste ještě nevyzkoušeli, je na čase to napravit! Třeba v naší soutěži o reedem kód. Dočtěte až do konce!

SG 4

 

SHADOWGUN: DeadZone

V této mutaci výše zmíněného titulu nemusíte hledat nic jiného, než čistokrevnou multiplayerovou řež, v níž se můžete utkat až ve dvanácti hráčích, vyberete si z deseti charakterů a budete hrát ve dvou módech. Zde zažijete ty pravé střelecké orgie. Čím více „fragů“ (zabití) během hraní získáte, tím rychleji stoupá vaše reputace, odemykají se nové zbraně a vybavení, které vám dopomůže k snadnějšímu kosení vašich nepřátel v bitevní vřavě.

SG

Chcete si zastřílet proti někomu (nebo s někým) koho znáte? Dejte si v přátelích hledat adamblackbird a můžeme se utkat! A jedna zákulisní informace týkající se této hry, prý se chystá veliký update!

index5

 

 

 

DEAD TRIGGER

Mozky, chci vaše mozky! Tato „zombie vyvražďovačka“ si získala mnohé příznivce. Svědčí o tom nejen přes 11 milionů stažení, ale i získaná ocenění jako Apple´s Hall Of Fame nebo Unity 2012 Awards. Princip hry tkví v procházení jednotlivých misí, v kterých plníte hlavní i podružné úkoly, za které dostanete řádně zaplaceno. Čím více peněz máte, tím lepší vybavení si můžete pořídit. Čím lepší vybavení už vlastníte, tím více „zombíků“ k pánu pošlete. Čeká vás na čtyřicet hodin hraní, a vězte, že za tu dobu těch „mozkůchtivých nemrtvých“ sejmete pěknou řádku. Jo, abych nezapomněl, nedoporučuje se hrát po tmě a o samotě. Avšak ten následný strach při noční cestě na WC – k nezaplacení!

DT 2

Pro ty z vás, kteří máte již městečko od všeho zlého očištěno, můžete pomalu začít leštit hlavně svého rotačního kulometu, neboť DEAD TRIGER 2 se již pilně připravuje (kromě tohoto titulu se pracuje i na dalších dvou projektech, pro jejichž oficiální oznámení bohužel ještě nenadešel správný čas). Vydání je plánováno někdy kolem června letošního roku, přesný termín však ještě není stanoven. Jasné je, že je se na co těšit! Jste-li fanoušky původní hry, nemusíte mít strach, že by se jednalo o kopii prvního dílu. Hlavní náplň hraní – tedy first person zombie arcade shooter zůstává, vývojáři také chtějí ponechat rozdělení do krátkých, maximálně pětiminutových misí, které ze hry dělají jakousi „bus stop“ game. Hráč si ji může kdykoli zapnout, zahrát jednu nebo dvě mise a zase odložit na později s tím, že hra si neustále uchovává svůj postup.

DT 1

Díky tomu, že vývojáři ctí fanoušky a poctivě pročetli zpětnou vazbu od hráčů prvního dílu, slibují, že se ve hře objeví spousta věcí, o které si sami lidé psali. Tedy více zbraní, včetně těch stacionárních, melee, granátometů atd., potkáme nové typy zombíků a přibude i kompletně nová mapa. Hra bude dokonce časem podporovat různé ovladače. Již teď se také ví, že titul bude Free-to-play s in-app nákupy. Tvůrci si ale stále stojí za názorem z jedničky, že hráč, pokud nechce, nemusí ve hře utratit ani korunu. Oni sami prý hru hrají bez mikrotransakcí.

index5

 

 

 

Samurai

Od her s podobným názvem nemůžete očekávat mírumilovné téma, kde se budou zvířátka usmívat, ptáčci zpívat, lesy šumět, napečené buchty za oknem vonět a slunce vás bude pálit do čela. Od her s podobným názvem můžete očekávat krev prýštící z useknutých končetin, hlavy létající vzduchem a pach zmaru a beznaděje šířící se z krví nasáklé země. A tuto scenérii bude dokreslovat krásně malovaná grafika, se sytými až kýčovitými barvami, která je v úžasném kontrastu s rudou krví řinoucí se z vašich nepřátel.

samurai 1

Nejhorší (nebo nejlepší) na to všem je, že vás to setsakra baví! Když k tomu připočtete honbu za nejvyšším počtem úspěšných zásahů, nejvíce usmrcení jedním švihem, boj s bossy a cestu za pomstou, není co řešit.

V prvním díle s podtitulem Way of the Warrior jste sekali nepřátele tím, že jste se po displeji vašeho zařízení snažili dělat různá gesta. Pokud se vám nějaké povedlo, odemklo se do seznamu, kde jste je mohli sledovat a učit se je. V díle druhém pojmenovaném Vengeance se toto změnilo a máte zde již klasická funkční tlačítka. Odpadla tím sice jistá osobitost hry, na druhou stranu se vytratila i frustrace z nepovedené série útoků.

Samurai 2

Ještě se v App Store nachází jeden díl. Tím je nadstavba toho druhého, který se jmenuje Dojo. Je zdarma a utkáte se v něm v aréně s neustále přibývajícími nepřáteli a s neustále ubývajícími vašimi životy. Děj se tady sice nenachází žádný, krve zde však i tak potečou hektolitry.

index4

 

 

 

V App Store můžete nalézt i jednu tématickou perličku. V BloodyXmas se jedná o velice podobný princip hraní jako v Dojo módu u Samuraje. Jste zde však v roli drsného Santy a nevraždíte své protivníky pouze mečem, ale třeba i motorovou pilou, nebo je dokonce přejíždíte kombajnem. Existuje ve dvou verzích. Původní z roku 2009 a vylepšená z roku 2010, která má letopočet obsažen pro jistotu i ve svém názvu.

bloody

 

A na co se mohou všichni hráči ještě těšit?

Mimo již velmi očekávaného titulu DEAD TRRIGER 2 a dvou velkých neznámých, se ve studiu pilně pracuje na podpoře hned několika ovladačů pro plnohodnotnější hraní na mobilních zařízení (tzv. controllerů). Společně se společností PowerA, která má na svědomí ovladače MOGA a MOGA PRO, budou vystavovat na veletrhu PAX East v Bostonu. Celý stánek bude stylizovaný na téma DEAD TRIGGERU, po výstavišti tak budou chodit „zombíci“ a bude se rozdávat mnoho cen a dárků. Nechystáte se někdo?

DT 3

 

[message_box title=”Soutež” color=”blue”]

Jak již bylo řečeno, zasoutěžíme si o kódy ke hře SHADOWGUN. A co pro jejich získání musíte udělat? Odpovědět do komentářů na níže položené otázky. Pokud jste pozorně četli článek a máte aktivní připojení k internetu, s troškou „googlení“ to pro vás určitě nebude problém. Vítězí první tři správné odpovědi!

1. Jaká bude hlavní náplň hraní (žánr) u titulu DEAD TRIGGER 2?

2. Kolik Euro (standardní cena bez slevových akcí) stojí hra SHADOWGUN: DeadZone v českém App Store?

3. Je-li na oficiálních stránkách studia MADFINGER Games nějaký volně stažitelný obsah, pod jak pojmenovanou záložkou se skrývá?

Formát odpovědi by měl vypadat tedy nějak takto:

Budovatelská strategie, 128 Euro, volně stažitelný obsah

[/message_box]