Aplikace a Hry

Hra Harry Potter: Wizards Unite je v App Store. Ne však v tom českém


Hra Harry Potter: Wizards Unite je očekávanou novinkou letošního roku. Již nyní je přítomna v App Store. V tom českém ji ale bohužel nenajdete.

Jedinou možností, jak si tuto novinku zahrát hned, je mít americké, australské, britské nebo novozélandské Apple ID. Nevěště ale hlavu, protože Harry Potter: Wizards Unite se jistě podívá i k nám. Stejný průběh distribuce napříč světem totiž proběhl i u hitu Pokémon GO. Zřejmě kvůli vyhnutí se extrémního náporu na servery společnosti.

Hra Harry Potter: Wizards Unite nabídne i příběh

S Pokémony toho má novinka ze světa čar a kouzel společného víc, než by se mohlo na první pohled zdát. I za ní totiž stojí stejné vývojářské studio Niantic, i ona se bude odehrávat především v rozšířené realitě.

Ani zde tedy nechybí interakce s budovami, sbírání různých předmětů, hledání fantastických zvířat, spolupráce s ostatními hráči, souboje atd. Novinkou pak je samozřejmě kouzlení. I mapové podklady jsou stejné, což je jistě přínosem, protože z Pokémon GO víme, že s Českou republikou nemají sebemenší problém.

A příběh? I ten hra Harry Potter: Wizards Unite nabídne. Jako kouzelník pracujete na Ministerstvu čar a kouzel, přičemž je zde vaším úkolem snažit se rozluštit zvláštní kalamitu (The Calamity). Neznámá magie totiž zapříčinila prostupování předmětů ze světa čarodějů do světa mudlů, čili normálních lidí bez schopnosti kouzlit.

 

Hrát můžete na iOS zařízeních s iOS 10 a to už od iPadu Air, iPadu mini 2 či iPhonu 5s. Pro vstup do světa Harryho Pottera tedy rozhodně nepotřebujete žádné technologické výdobytky. Titul je a bude dostupný zdarma, přítomny jsou ale četné nákupy uvnitř aplikace. Odkaz do App Store naleznete zde.

Harry Potter: Hogwarts Mystery je nudné kouzlení bez Harryho Pottera

Doufejme, že se titulu brzy dočkáme i v tuzemsku a to snad během několika málo následujících týdnů. A doufejme, že se nebude jednat o takové zklamání, jako tomu bylo v případě podtitulu Hogwarts Mystery, ve kterém jste více čekali, než hráli (pokud jste tedy neplatili).

Zdroj