HomeKit přináší podporu nových zařízení a funkcí

I když byl HomeKit představen již v roce 2014, tak až nyní se začíná pevně etablovat na trhu automatických domácností. Tato platforma by měla do konce roku 2016 přinést řadu inovací, které se týkají nových druhů podporovaného příslušenství a možností ovládání. 

HomeKit podporuje nové zařízení a funkce

Kdo to klepe na dveře?

Některé z nových druhů podporovaného příslušenství přímo souvisí s úpravou vzduchu. Jmenovitě se jedná o zvlhčovače, čističe, kondicionéry a ohřívače. Dřívější verze HomeKitu mohla ovládat pouze kompatibilní ventilátory nebo termostat. Apple během WWDC keynote strávil delší čas představováním zvonků a kamer. Domovní zvonky kompatibilní s HomeKit podporují různé úrovně hlasitosti a automaticky reagují na přítomnost osoby přes vašimi dveřmi.

Další zajímavou novinkou je zaznamenání fotek nebo přenos živého videa z prostoru přede dveřmi. K tomu, abyste pustili své přátele do domu, již není potřeba vstávat z gauče. Aplikace „Home” pro iOS 10 a watchOS 3 pošle tuto zprávu do notifikačního centra – a v případě iOS 10 dokonce notifikaci na uzamčenou obrazovku.

HomeKit podporuje nové zařízení a funkce

Ovládání přes Siri v Apple TV

Funkce kamery nebude omezena pouze na spolupráci s domovním zvonkem, ale přes HomeKit půjde nastavit například nahrávání v jakoukoliv dobu. Další verze tvOS pro Apple TV čtvrté generace přinese podporu ovládání HomeKitu přes hlasovou asistentku Siri. Budou zde však nastaveny limity, ale nebude například možné ovládat zámky. Dostupné zůstane ovládání světel a termostatů stejně jako u iPhonů a iPadů.

Nová verze operačního systému iOS 10 by měla usnadnit používání HomeKitu bez Siri nebo aplikací třetích stran. To nejenom díky nové aplikaci Home, ale také díky novému ovládacímu centru. O novinkách, které přináší notifikační centrum v iOS 10 si můžete přečíst v našem článku.

HomeKit podporuje nové zařízení a funkce

Všechny tyto nové funkce však ještě nyní nevyužijeme. iOS 10, watch OS 3 i nový tvOS jsou stále ve fázi testování. Verze pro veřejnost budou k dispozici na podzim tohoto roku. Také dodavatelé příslušenství, které bude kompatibilní s HomeKitem, budou potřebovat čas k vytvoření nových produktů. Apple však při keynote prozradil, že jedná s množstvím výrobců těchto automatických zařízení.
Zdroj: AppleInsiderKam dál?